Güvenlik Kabini Konteyner

Güvenlik Kabini Konteyner

Hasta veya okul gibi çeşitli alanların yanlarında mutlaka güvenlik hizmetleri söz konusu olmaktadır. Bu hizmetler adına bir güvenlik görevlisi ele alınmakta ve tüm denetlemleri gece gündüz ele almaktadır. Güvenlik kabini konteyner yoluyla bu güvenlik görevlilerin işlerini daha verimli bir şekilde yapmaları sağlanmaktadır. Parklarda, site girişlerinde, otopark alanlarında dahi bu kabinlerin ele alındığını görmekteyiz. Nitekim normal bir bina yapılmasına nazaran son derece pratik olan bu kabinler herhangi bir inşaat işlemine gerek kalmadan istediğiniz alana taşınmaktadır. Aktim konteyner ulaşım ve montaj konusunda da yanınızda olmakta ve en doğru şekilde ürünü ele almanızı sağlamaktadır. Bu sayede uzun soluklu olarak kabinlerde faydalanmanız ve ele almanız söz konusu olacaktır.

Güvenlik Kabini Yapısı

Genel olarak çelik malzemelerinin kullanılması bu kabinlerin sağlam yapıda olmalarında ki temel etken olmaktadır. Nitekim çelikten yapılmış olmasından dolayı yalıtım konusunda da avantajlı olmanız sağlanmaktadır. Özellikle ısı yalıtımı sayesinde güvenlik görevlilerinin daha sağlıklı bir şekilde işlem görmeleri söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra ses yalıtımları konusunda da faydalı bir ürün olmaktadır. Çelikten olmasından dolayı herhangi bir işlem yapmanıza da gerek kalmamakta son derece ekonomik bir şekilde her türlü hizmeti ve faydayı aynı ürün içerisinden ele almanız söz konusu olmaktadır. Güvenlik kabini konteyner çalışmalarında herhangi bir alt zemin çalışması söz konusu olmamaktadır. Bu özelliğinden dolayı da özellikle deprem gibi doğal afetlere karşı son derece kullanışlı olmaktadır. Nitekim zemine sahip olmamasından dolayı herhangi bir zararın oluşması da söz konusu olmamaktadır. Bunun yanı sıra yapısı gereğince pencerelere de sahip olmaktadır. Küçük ebatlı olanlarda bir ya da iki adet pencere söz konusu olmaktadır. Bu pencerelerde ele alınan camlar ise zarar verici niteliklere sahip olmamaktadır. Yapının kapısı ise gerekli malzemeler ile ele alınmış olup son derece yalıtımlı ve pratik bir görüntüye sahiptir. Yapısında ki tüm nitelikler ayrı ayrı ele alınmış ve sentez edilerek değerli müşterilere sunulmaktadır.

Güvenlik Konteyner Tasarımları

Tek odalı olarak ele alınan bu yapıların renk veya ebatları konusunda da çeşitli fikirler sunabilirsiniz. Standart boyutlarının yanı sıra kişiye özel olarak da ele alınmakta ve tasarımları söz konusu olmaktadır. Genel olarak 2 ile 15 metrekare arasında ele alınan bu yapıların beyaz ve tek odalı şeklinde ele alındığını görebilirsiniz. Özellikle sitelerin içerisinde yer alan güvenlik kabini konteyner yapıları küçük ve dar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra okul gib alanların yanında bulunan kabinler daha büyük olarak ele alınmaktadır. Bu kabinlerde gerekli elektrik döşeleri de söz konusu olmaktadır. Doğru bir şekilde ele alınan bu sistem sayesinde daha kullanışlı bir alanın ele alınması söz konusu olmaktadır. Güvenlik kabini konteyner hizmetleri daha çok bir ya da en fazla 2 kişi olarak ele alınmaktadır. Bu sebepten dolayı ebatları küçük ama son derece faydalı alanlar olmaktadır. Özellikle kış aylarında havaların soğuması ile ısı yalıtımlarına sahip olan bu kabinler ile güvenlik görevlilerinin daha rahat bir şekilde görevlerini yerine getirmesi söz konusu olmaktadır. Dilediğiniz kişi sayısına, boyutlara, tasarımlara ve renklere bağlı olarak yapının ele alınması ve hızlı bir şekilde sizlere ulaştırılması söz konusu olmaktadır. Firmamız ele aldığı fiyatlandırmaları sayesinde de fark yaratmaktadır. Nitekim bu denli faydalı hizmetleri son derece ekonomik bir şekilde sunması tüm müşterilerinin memnun olmasını sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak hizmet vermesinden dolayı da yurtiçi ya da yurtdışı olarak bir hayli fazla tercih edilmektedir.

Tehlikeli Atık Konteyner

Atıkların ele alındığı yapıların çelik veya metaller ile ele alınması daha sağlıklı bir otamın yaratılmasında son derece faydalı olmaktadır. Konteyner sağlık ve faydalı hizmetlerini son derece ekonomik bir şekilde müşterilerine sunmaktadır. Bu hizmetler içerisinde tehlikeli atık konteyner pek çok kurum tarafından ele alınmakta ve kullanılmaktadır. Nitekim bu yapıların son derece sağlam malzemeler ile ele alınması sonucunda doğaya zarar vermesi engellenmektedir. Hava, su ya da toprak adına son derece zararlı olan bu yapıların ortaya çıkması insan sağlığını da ciddi anlamda tehdit etmektedir. İç yalıtımları son derece güçlü malzemeler ile ele alınan bu yapılarda herhangi bir sızma veya yapıya zarar verme durumları da söz konusu olmamaktadır. Gerekli önlemler sayesinde zararlı atıkların bu yapılar içerisinde muhafaza edilmesi sağlanmaktadır.

Tehlikeli Atıkların Saklanması

Atıkların cinsine göre çeşitli malzemeler kullanılarak yapıların ele alınması söz konusu olmaktadır. Nitekim kimyasal olarak ele alınanların yakıcı unsurları da göz önünde tutularak son derece titiz çalışmalar söz konusu olmaktadır. Firmamız bu tarz atıkları ayrı ayrı muhazafa etmekte korumaktadır. Ülkemizde yasalarına göre de tehlikeli atık konteyner oluşumları geri dönüşüm fabrikalarına gönderilmektedir. Yanıcı, zehirleyici ya da patlayıcı özelliklere de sahip olan bu atıkların depolanmasında paslanmaz çeliklerden elde edilen ürünlerin kullanılması söz konusu olmaktadır.

Nitekim bu yapıların niteliklerinde de herhangi bir bozukluk meydana gelmeden son derece dayanıklı bir halde atıkların muhafaza edilmesi sağlanamaktadır. Bu tarz atıkların doğaya salınması durumunda geri dönüşümleri çok uzun yılları kapsamaktan ve doğada ki pek çok canlıya ya da bitkiye ciddi zararlar vermektedir. Bu zararların önüne geçmek amacıyla firmamız oldukça profesyonel çalışmalar ele almakta ve yasal olarak hizmet vermektedir. Sızın toplama tabanı sayesinde de herhangi bir sızma veya akma gibi durumların önüne geçilmektedir. Tek veya iki kapaklı olarak ele alınan türleri mevcut olsa da bunlar atıkların yapısına göre ele alınmaktadır.

Atık Konteyner Faydaları

Tehlikeli atık konteyner pek çok sağlık probleminin önüne geçmekte doğaya zarar gelmesini engellemekte bir takım kimyasalların dünyaya bulaşmasının önüne geçmektedir. Özellikle pek çok büyük fabrika da ya da hastanelerde bu atık yapılarına görmeniz mümkündür. Nitekim bu alanlarda kimyasal olarak ele alınan tehlikeli atık konteyner maddelerin sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Gerekli kaplamaları yapılmış olan bu ürünler sabit kaynaklı olarak ele alınmakta ve monte edilmektedir. Bu yapıların her türlü duruma karşı dayanıklı olmasından dolayı herhangi bir taşınma sırasında ki problemde çatlaması, kırılması, çizilmesi, delinmesi gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. İç ve dış yapılarının gerekli olan kaliteli malzemeler ile düşenmiş olması bu tarz riskleri ortadan kaldırmaktadır.

Tehlikeli atık konteyner galvaniz üretimli olmasının yanı sıra çelik kaplama olarak isteyenlere sunulmaktadır. Herhangi bir yanıcı özelliği bulunan atıklara karşıda direnç göstermekte ve en sağlam şekilde muhafaza etmektedir. DIBT onaylı olarak işlem gören firmamız tehlikeli atık konteyner konusunda son derece sağlam yapıları güvenle sizlere ulaştırmaktadır. Nitekim tüm önlemleri almış olması ve belgelerini tamamlamış olsa da müşteriler de güven yaratmaktadır. Bu güvenle müşterilerin memnun olması amaçlı her türlü işlem ele alınmakta ve sunulmaktadır. Hem doğaya hem de insan sağlığına karşılık alınan büyük tedbirlerin son derece faydalı olduğu ve herhangi bir zararın engellenmesine yönelik işlemlerin söz konusu olduğu firmamızda tüm detaylar en ince unsurlarına kadar ele alınmaktadır. Kimyasal, yankıcı ya da patlayıcı unsurlara sahip olan bu tarz atıkların en doğru ve güvenilir şekilde saklanmasından sorumluyuz. Nitekim denetlemelerin sürekli olarak ele alındığı ülkemizde tüm yasalara da uygun olarak hareket edilmektedir.

Reefer Konteyner

Reefer konteyner İngilizce bir terim olup Türkçe karşılığı soğuk hava konteyner olmaktadır. Özellikle gemi taşımacılığında kullanılan bu konteyner modelleri ile gıda maddeleri taşınmaktadır. Uluslararası taşımacılıkta et ve et ürünleri, sebze meyve, süt ve süt ürünleri taşınmaktadır. İçerisindeki malzemeyi en iyi ve güvenli şekilde taşınmasını sağlayan bu tip konteynerler soğuk hava deposu özelliği göstermektedir. Gemiden çekilecek olan elektrik tesisatı ile reefer konteyner ilesoğutucu motoru çalışmakta ve içerisini –25 dereceye kadar soğutmaktadır. Çelik veya titanyum malzemelerden üretilen bu konteyner modeli yüksek ısı yalıtım özelliği gösteren malzemeler kullanılmaktadır. Kapıları kapandıktan sonra soğuk havayı asla dışarı vermez ve ortamın ısısını değiştirecek havayı asla içeri almaz. Ayrıca iso yük konteyner modellerine de ulaşabilirsiniz.

Modifiye Yük Konteyner

Modifiye yük konteyner normal yük konteynerlerinden görsel tasarım açısından farklı olmaktadır. Bu konteynerler ile yük taşımacılığı yapıldığı gibi farklı modifiyeler ile ürünlerin tanıtımında da kullanılabilmektedir.

 

Özellikle modifiye olarak konteynerlere pencereler, ikinci katlar, merdivenler gibi özellikler verilmektedir. Ayrıca çelik malzemesinin üstüne eskitme ahşap görünümler de verilebilmektedir. Normal konteyner ürünlerinden farklı olan bu ürünler hem sağlamlığı hem de görsel açıdan şıklığı ile her türlü alanda kullanılabilmektedir. Mağazaların açık alanlarda kurduğu stantlar ve satış alanları genellikle modifiye yük konteynerlerinden oluşmaktadır.

 • Modifiye yük konteyner, çelik malzemeden yapılmaktadır. Her türlü darbe ve kazaya karşı yüksek koruma sağlamaktadır. İçinde bulunan ürünler hiçbir şekilde zarar görmeden transferi gerçekleşmektedir.
 • Modifiye yük konteynerlerinde sağlamlığın yanı sıra taşıma rafları, özel bölmeler, çekmeceler ve camekânlı alanlar da yaratılmaktadır.
 • İstenilen her modelde ve tarzda Modifiye yük konteyner imalatı mümkündür. Model seçeneğinin dışında istenilen her renk de tercih edilebilmektedir.

Hem Korumalı Taşımacılık Hem de Estetik Görüntü Sağlayan Konteynerler

Yüksek korumalı taşımacılıklar için vazgeçilmez olan konteynerlerde Modifiye ile daha şık ve estetik açıdan daha hoş görüntüler de yakalanabilmektedir. Modifiye yük konteyner ürünlerinde iç döşemelerinde her türlü malzeme ve aydınlatma tesisatı kullanılmaktadır. Bu konteynerler daha çok kara yolu taşımacılığında ve ürünlerin sunumlarında kullanılmaktadır. Şehirlerarası ürün taşıma ve sergilemede en avantajlı ve karlı yolu sadece Modifiye yük konteynerleri sağlamaktadır.

Yük Konteyner

Yük konteyner, Aktim LTD. ŞTİ. olarak üretimini yaptığımız konteyner çeşitleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Fabrikamızdan uygun fiyatlarda dilediğiniz ”yük konteyner” satın alabilirsiniz.

Yük konteyner çeşitleri istenen her ebatta bulunabilmektedir. Kişinin isteğine göre standart ebatların dışında konteynerler de üretilebilmektedir. Yük konteyner taşınacak malzemenin şekline göre değişken özelliklere sahiptir. Soğuk hava deposu şeklinde, havalandırmalı ve yalıtımlı konteynerler bulunmaktadır. Dış yüzeyleri çelikten yapılan konteynerler içlerinde de kaliteli ürünler kullanılarak Avrupa standartları kalitesinde üretilmektedir. Konteynerler kapaklı ve kapalı kasa olduğu gibi üstü açık olarak üretilen modellerde de bulunmaktadır. üstü açık modellerde genellikle inşaat malzemeleri taşınmaktadır. En güvenli taşımacılık yük konteyner ile olmaktadır

Yük konteyner özellikle uluslararası taşımacılıklarda vazgeçilmez taşıma ürünleri olmaktadır. çünkü çok yüksek dayanıklılık sağlayan bu ürünler içerisindeki malzemeye de mükemmel koruma sağlamaktadır. Ağır çeliklerden üretilen ISO yük konteyner herhangi bir kaza veya başka bir durumda içindeki malzemeye zarar vermeden kaza riskinin en hafif şekilde atlatılmasını sağlamaktadır. Yük konteyner yangın korumalı olup, herhangi bir yanma durumunda ateşi söndürme özelliğine sahiptir. Hangi güçte alev olursa olsun hiçbir zarar görmez ve içindeki malzemelerin de zarar görmesini engeller. Konteyner istiflemeleri üst üste olduğu için tek alanda birden fazla konteyner yerleştirilerek her seferde normalden daha fazla taşıma yapılması imkanı vardır.

 

Uluslararası ve Yurtiçi taşımada kullanılan bir araçtır. Yük Konteynerlerinin birçok çeşidi vardır. Ayrıca ebatları değişiktir. 20 FT 40 FT yük konteyneri en önde gelen yük konteynerleridir. Ayrıca OT, RS, Tank, Rack Flat olarak muhtelif çeşitleri vardır. Yük Konteyner yüklerinizi taşımakta kullanılan bir araçtır.

Kara Deniz Hava taşımacılığında kullanılır. Uluslararası normlarda üretilir. Sıfır ve 2. el yük konteyner olarak piyasada mevcuttur. Her yük konteynerinin CSC plakaları mevcuttur. 1. Kalite Carbon Steel’ den üretilir. CW ve ISO belgelidir. Dünyanın her noktasına sıfır ve 2. el yük konteyneri ile çeşitli yükler gönderilir. Ayrıca dondurulmuş gıdalar, sebzeler, etler gibi gıdaları taşımak için -18, +18 sıcaklıkta tutabilecek yük konteynerleri kullanılır. Bunlara Reefer klimalı yük konteynerleri denir. Konteynerler yük taşımanın haricinde konut işyeri barınma için de kullanılır.çelikten ve alüminyumdan üretilenleri vardır.

Biz Aktim Konteyner olarak yük konteynerlerimizi Yurtdışından (çin) ve ABD’ den getirmekteyiz.İç ve dış piyasaya hem satıp hem kiralamaktayız. Yük konteynerleri uzun süre paslanmaya karşı dayanıklı oldukları için tercih sebebidir. Yurdumuzun muhtelif yerlerindeki depolarımızda çeşitli ebatlarda çeşitli yük konteynerlerimiz mevcuttur.

Bizler Aktim Konteyner olarak müşterilerimize her geçen gün daha iyi hizmet sunmaktayız. Onlar için özel konteynerler ürettirmekteyiz. Ayrıca sıfır ve 2. el yük konteynerlerimizi isteğe göre modifiye ettirmekteyiz. Müşteri memnuniyeti Aktim olarak çok önemlidir.

Ayrıca Yurt içi ve Uluslar arası alanda Lojistik hizmeti vermekteyiz.(Kara-Hava-Deniz)

Ticari Yük Konteyner

Taşınması gereken yüklerin daha güvenli transferlerinin sağlanması için ISO yük konteyner ürünlerinin kullanılması gerekmektedir. özellikle çok fazla miktardaki yüklerin uzun yol taşımalarında kullanılan konteynerlerin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. ISO yük konteynerlerinde kuru gıda, tekstil ürünleri, inşaat malzemeleri, tıbbi malzemeler, elektrik – elektronik ürünleri gibi çok geniş yelpazede ürün taşıması yapılmaktadır. Uygun ambalajlar ve düzgün bir istifleme yöntemi ile istenilen mesafedeki uzaklıklara ürünler taşınmaktadır. Yük konteynerleri daha çok gemi taşımacılığında, tren taşımacılığında ve kara yolu taşımacılığında kullanılmaktadır.

Yük Konteyner Sektöründe ISO Konteyner

Yük taşımacılığı yapılan bir ülke olarak yüklerin en güvenli şekilde alıcıların ellerine ulaştırılması ana hedef olmalıdır. özellikle de pek çok firma değerli ürünleri taşımaktadır ve ithalat ve ihracat işleri ile de uğraşan pek çok bilindik ya da bilinmedik ticari şirket bulunuyor. Peki, bu şirketler nasıl yük gönderimi yapıyor diye hiç düşündünüz mü? öncelikle ürünlerin güvenli bir şekilde alıcılara ulaştırılması büyük bir öneme sahiptir. çünkü insanlar hizmet aldıklarında ürünlerinin ellerine kaliteli ve güvenli bir şekilde ulaşmasını ister. Ama konu ithalat ve ihracatsa o zaman küçük kargo hizmetleri bu ürünleri yeterince hızlı bir şekilde götüremez. Bu nedenle de firmaların başka bir şekilde ürünlerini alıcılarına ulaştırması gerekiyor.

Yük taşımacılığı denildiğinde akla gelen ilk şey ISO Konteyner oluyor. çünkü bu konteynerler sayesinde her gün milyonlarca ürün taşınıyor ve insanlar bu konteynerler ile taşımacılığın güvenilir olduğundan da emin oluyor. Yapılması gereken şeyin konteynerleri tercih etmek ve bu konteynerler ile taşımacılık yapılmasını bilen firmalar çelikten yapılan yük konteynerlerini tercih ediyor. Peki, bu ISO Konteyner ne gibi özelliklere sahiptir?

Öncelikle bu konteynerler özel üretim ürünü olup dilediğiniz boyutlarda üretilebilmektedir. Yani ihtiyaç duyduğunuz kadarı ile sizlere hizmet verebiliyor. Her bir köşesi 96 ton taşıyabilen bu çelik konteynerler sayesinde dilediğiniz ürünü dilediğiniz gibi alıcılarına iletebiliyorsunuz.
Bu konteynerler hem hava hem kara hem deniz hem de demiryolu taşımacılığına uygun olduğu için her yönden avantajlıdır.
Aynı zamanda da bu konteynerler ile sadece katı yük değil aynı zamanda gaz ya da sıvı maddeler de taşıyabiliyorsunuz.
Havalandırma ve soğutma sistemi olan konteynerler sayesinde de ürünlerinizi muhafaza edebiliyor ve bozulmadan başka bir yere gönderimini gerçekleştirebiliyorsunuz.

ISO Yük Konteyner’ın Yük Taşımacılığında Önemi

Elbette ki pek çok profesyonel kişi yük taşımacılığı yaparken mutlaka ISO Konteyner firmaları ile iletişime geçiyor. özellikle de bu konteynerlerin hem sıfırının hem de ikinci elinin olması büyük bir avantajdır. Taşıyacağınız yere ya da taşıyacağınız malzemeye göre bu konteynerlerden yararlanabiliyorsunuz. Yük taşımacılığı yaparken özellikle de bu taşımacılık deniz aşırı yerlere yapılıyorsa o zaman malzemelerinizin ya da ürünlerinizin güvence altına alınması gerekiyor. çünkü deniz taşımacılığında denizin hava etkilerinden ürünleriniz oldukça etkileniyor. Ama ISO Konteyner sayesinde malzemeleriniz ya da ürünlerin güvenli bir şekilde taşınıyor çünkü bu konteynerler çelikten yapıldıkları için dış etkilerden etkilenmiyor. Hem yangına hem sıcağa hem de soğuğa karşı dirençli olan bu konteynerler sayesinde güvenli taşımacılık yapmak oldukça kolaydır.

ISO Konteyner sahibi değilseniz o zaman hemen taşımacılık için bu konteynerlere sahip olmalısınız. Bu konteynerlerin satışını yapan pek çok firma var ve bu firmalar da kaliteli ürünleri sizler ile buluşturuyor. Bu nedenle de bu firmalar arasında da bir çekişme olduğu doğrudur. Eğer sizler de bu çekişme arasında kaldıysanız o zaman seçeceğiniz firmanın özelliklerini iyi araştırmalısınız. Bir kere ISO Konteyner satışı yapan bir firmanın garanti kapsamında olan ürünleri sattığına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda da sizlere her zaman taşıma, onarım gibi konularda da yardımcı olmaları gerekiyor. Sizlerin istediği ölçülerde de özel üretim yapılması gerekiyor. Her zaman müşteri odaklı çalışan firmaları tercih etmelisiniz. çünkü konteynerlerin çoğu ömürlük ürünlerdir. Yani bir kez aldığınız zaman sizleri çok uzun süre idare edecektir. Bu nedenle de alırken fiyatlarını kontrol etmeli ve en iyi şekilde bu ürünlerden yararlanabilmelisiniz. Oluşabilecek herhangi bir sorunda da bu ürünlerin bakımını yapacak bir ekip olmalıdır.

Yük Konteyner ve Yük Taşımacılığı

Bu tür konteynerler ISO yük konteyner ve ticari yük konteyner olarak iki şekilde anılırlar. Bu tür konteynerler uluslar arası ve şehirlerarası taşımacılıkta kullanılırlar. ISO yük konteyner olarak birçok çeşide sahiptir. Bununla birlikte birçok ebatlarda üretilmelerine rağmen en çok rağbet edilen ebatta olanlar 20 ve 40 feet ISO yük konteyner çeşitleridir. Ayrıca bir çok çeşidi de bulunan ISO yük konteyner için OT, RS, tank Rack Flat gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Kara taşımacılığı yanında, deniz ve hava taşımacılığında da yoğunlukla kullanılırlar. ISO yük konteyner uluslar arası standartlarda üretilmelidir. Bunun dışına çıkılırsa gümrüklerde büyük sorunlarla karşılaşılabilinir. İmal edilerek piyasaya sürülen konteynerler bulunmasına rağmen, daha önce üretilmiş, ya sahibi tarafından kendi konteynerlerini yenilemek için satılması, ya da ihtiyacı kalmadığı için satılması da ikinci el konteyner piyasasının da oluşmasına neden olmuştur. Her ISO yük konteyner CSC plakalası olması gerekmektedir.

ISO Yük Konteynerler Hangi Malzemelerden İmal Edilir?

ISO yük konteyner olarak dış yüzeyleri çelikten yapılır. Konteynerlerin içlerinde de kaliteli ürünler kullanılmalıdır. ISO yük konteyner malzeme olarak da Avrupa standartlarında üretilir.İskeleti çelikten imal edilmektedir. Bunun nedeni de dış etkilere, darbelere, sarsıntılara çeliğin daha dayanıklı olmasındandır. çelikten üretilen yük konteyneri oldukça sağlam olur. ISO yük konteyner yüklerin bir yerden bir yere nakliyesinde dağılmasını, çeşitli darbelerden koruyan taşıma aracıdır. Genellikle tırlar, demiryolları gibi kara taşımacılığında, gemiler eliyle deniz taşımacılığında ve uçaklar ile de hava taşımacılında konteyner kullanılır. Konteynerin her biri yüz tona yakın bir yükü taşıyabilecek özelliklerde yapılır. Bununla birlikte taşıyacakları yük çeşidine göre de konteynerler çeşitli şekillerde üretilebilirler.

Dondurulmuş gıda ve besinlerin taşınmasında özel üretim soğutma sistemi olan veya üstü açık konteynerler kullanılırken, katı malzemeler ve bozulma olasılığı olmayan malzemeler için normal konteyner imal edilebilir. İskeleti çelikten olan konteynerlerin etrafını kaplayan malzemeler çeşitli malzemelerden yapılabileceği gibi kontra plaktan da yapılabilir. ISO yük konteyner iskeleti çelikten yapıldığı için maliyeti de ucuza gelmektedir. Yük konteyner modelleri yapıldığı malzemeler dolayısıyla hafif de olmalıdır. Zaten yük taşımasında kullanacakları için ağır olmaları taşıma maliyetini artırabilecektir. Bununla beraber yük konteyner ile her türlü yük taşınabilmektedir. Klimalı konteynerler ise bozulabilecek gıdalar taşımak için imal edilirler. Gerçi elektronik malzemelerin korunduğu ve konteyner içinde çalıştığı şartlarda, bu tür konteynerlere de klima sistemi yapılabilir.

Yük Konteyner Malzeme Kalitesi Nasıl ve Nelere Dikkat Ediliyor?

Bununla birlikte konteyner üreten firmalar isteğe bağlı konteynerler de yapmaktadırlar. Bunlar yük konteynerleri de olmaktadır. Firmalar müşterilerini kaybetmemek için müşterilerinin özel isteklerine cevap verebilecekleri gibi müşterilerin özel istekleri çerçevesinde kendi ürettikleri yük konteyner için eklentiler yapabilirler. Firmalar özel üretim konteyner ürettikleri gibi belli standartlarda yapılan konteynerler dışında firmalar müşterilerinin isteklerine göre daha büyük konteyner de üretebilirler.

Yük konteynerleri taşıma işinde kullanılamayacak duruma geldiklerinde taşıma firmaları bunları elden çıkarmak da isteyebilirler. Bu durumda ikinci el pazarı da bulunmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte yük konteyner dış boyaları da isteğe göre değişebilir. Genellikle açık renklerde üretilen bu tür konteynerler istenirse değişik renklerde de imal edilebilirler. Bununla ilgili bir kısıtlama da bulunmamaktadır ancak gece görünmeleri daha kolay olduğu için açık renkler tercih edilir. Koyu renklerin gece görünmesinin zor olması koyu renklerin tercih edilmesini önler. Eğer ISO yük konteyner almak istiyorsanız firmaların internet sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu siteler kendileri ve işleri hakkında her türlü bilgiyi sitelerinde bulundurmaya çalışırlar.

Atık Konteyner

Atık konteyner evsel atıkların ve tıbbi atıkların güvenli ve temiz bir şekilde depolanmasını sağlar. Plastik olduğu gibi demir malzemelerden de yapılmaktadır. İsteğe göre tekerlekli küçük ebatlarda olduğu gibi çok büyük ebatlarda da yapılması mümkündür. Genellikle standart ölçüler kullanılmaktadır. Atık konteyner üretimleri Avrupa standartlarına göre üretilmesi ve gerekli tüm tekniklerin konteyner üzerinde bulunması zorunludur. Bu standart düzenlemelere uymayan atık konteyner satışları gerçekleştirilmez. Bu şekilde hatalı malzeme satan işletmeler ise denetleyici kurumlar tarafından cezalandırılır hatta işletmeye kapatma cezası dahi verilebilir.

 • Atık konteyner DIN 30700 ve EN 840 kurallarına göre üretilmektedir.
 • Dökülmelerinde ve taşınmalarında en ergonomik şekillerin kullanılması gerekir.
 • UV ışınlarına, soğuğa ve sıcağa dayanıklı olmalıdır.
 • Tekerleklerinin problemsiz çalışması için tekerlek yüzeylerinde lastik bir kaplama olması gerekir.
 • Her türlü atık konteyner için kabartma, sıcak damgalama ve bölme eklenebilir.
 • Atık konteyner ürünlerinde istenen her renk bulunabilmektedir.
 • Atık konteyner kullanılacağı alana göre önceden belirlenmekte ve kullanılacağı alan ile alakalı üzerine işaret koyulmalıdır.

Atık Konteyner Sayesinde Tüm Atıklar Güvenli Depolanma İmkânı Bulur

Atık konteyner çevre temizliğinin ve güvenliğinin sağlanmasında çok önemli bir noktada durmaktadır. özellikle çöplerin ve atıkların gelişi güzel atılmaması ve korunaklı şekilde muhafaza edilmesi için atık konteyner kullanılması şarttır. Bu konteyner ürünlerinin satışları gerek internet üzerinden gerekse fiziki olarak gerçekleşebilmektedir. İnternet satışlarında adrese teslim nakliye hizmetleri ve uzun yıllar kullanım garantisi de sunulmaktadır.

Günlük hayatımızda belki de en çok kullandığımız ve gördüğümüz konteyner çeşidi olan atık konteyner şüphesiz ki dünyanın temiz kalmasının en önemli çözüm yollarından biridir. Konteyner sektörünün en çok çeşidinin olduğu ve üretiminin nispeten daha zor olduğu bölümüdür. çünkü bu çeşitler hem yapı maddesine hem de ölçü alternatiflerinin çok sayıda olmasına göre değişmektedir. Atık konteynerler için çözüm;

 • Plastik atık konteyneri
 • Çelik atık konteyner
 • Galvaniz atık konteyner

Olmak üzere birbirlerinden ayrılmaktadır. Günümüze kadar sokak ve mahalle aralarında plastik atık konteynerleri kullanılmaktaydı. Genellikle akıtma yöntemi ile üretilen bu konteynerler şuanda hala verimli olarak kullanılmaktadır. Ancak dayanıklılığının demir-çelik gibi materyallere göre daha düşük olması avantajını düşürmektedir. Büyükşehir belediyeleri tarafından yaptırılan metal atık konteyner çeşitleri, dayanıklılığı ve kolay kolay delinmediği için sızdırmazlık güvencesi ile kullanılmaktadır. Ayrıca çöp kamyonlarının da arkasında bulunan mekanizma bu konteyner çeşidine girmektedir. Pek çok ülkede şehir çöplüklerinin düzenlenmesi, özellikle metal atıkların, plastik toz haline getirilen atıkların taşınması ve sevk edilmesinde kullanılan kimyasal atık konteyner, sadece minyatür cadde boyutlarında değil, standart 20 ve 40 feet ölçülerinde de üretilmektedir.

Atık Konteyner Fiyatları

Plastik geri dönüşüm fabrikalarının da çoğunlukla kullanmış olduğu bu çeşit, üstü açık ya da kapalı olarak üretilmektedir. üstü açık olan atık konteynerler, fabrikaların tahliye hortumları sayesine kısa sürede dolmakta, talep doğrultusunda doldurma işlemi bittikten sonra üstü kapak şeklinde açılıp kapanır yapıldığından kapatılabilir. üstü kapalı olanlar ise, yandan ya da arka noktasından çift kapaklı ve tek kapaklı olarak üretilebilmektedir. çift kapaklı atık firmaları ve belediyelerce geniş yer alanı sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Hurda ve presleme yöntemleri ile ezilen küçültülen otomobillerin taşınmasına da çözüm getiren atık konteyneri yöntemi ülkemizde belediyelerin tamamı tarafından kullanılmaktadır.

Estetik ve dikdörtgen prizması görünümü ile çöp dağlarının biçimsiz görüntüsünü düzene sokan konteyner teknolojisi henüz ülkemizin her çöp barındırma noktasına yayılmış olmasa da, konteyner sektöründeki lider firmalar bu amaç uğruna çalışmaktadırlar. Aynı zamanda koku sızdırmama özelliğine de sahip olan konteynerler çevredeki yerleşimin kötü koku ile muhatap olmamalarını ve rahatsız bir yaşam sürmemelerini sağlar. Eskiden siyah plastik poşetlerle kapı ya da sokağa çıkarılan çöpler, atık konteyner teknolojisi ve üretim hızı sayesinde hem bulaşıcı kolera, tifo gibi hastalıklardan kurtulmuş hem de daha temiz bir çevre için gereken adımın atılmasını sağlamıştır. Fiyatları açısından oldukça uygun olan bu çeşitler belediyelerin belirlediği standartlarda ve renklerde üretilmektedir.

Genelde yeşil olması kararı alınan atık konteyneri için çözüm normal vatandaşlar tarafından bahçe ya da kendi işletmelerine alınabilmektedir. Plastikten ziyade metal atık konteyner tercihinin sebebi hırsızlık ve kırılma sorunlarına karşı koyabiliyor olmasıdır. Metal bölgesinden zincir ya da asma kilit vasıtası ile sabitlenebilen konteynerler aynı zamanda çöp kamyon ve toplama araçlarının mekanizmaları sayesinde el ile kaldırılması ve taşınması iş yükünden temizlik işçilerini kurtarmaktadır. Genellikle tekerlekli olarak üretimi yapılan bu depolama araçlar, ağırlığı ne olursa olsun tekerlekleri sayesinde gerekli aktarma bölgelerine kadar sürülebilmektedir. Ayrıca metal içeriklerden yapılan kapakları ağırlıkları sayesinde sokak hayvanlarının karıştırma ve dağıtmalarına da engel olmaktadır. Günümüzde yeni ve büyük yerleşim alanlarında yerin altına gömülü atık toplayan ve muhafaza eden büyük çöp konteynerleri bulunmaktadır. Taşıma aracının mekanizmasına bağlanan bu çeşitler ilerleyen teknoloji ve belediyelerin ekonomik güçlerine göre gün geçtikçe daha yaygınlaşacaktır. Bu sayede tüm koku ve rahatsız görünüm ortadan kalkacaktır.

Wc Duş Konteyner

Wc duş konteyner konser alanlarında, festival alanlarında, piknik alanlarında, şantiyelerde ve dış çalışma alanlarında kullanılmaktadır. Kullanım alanları her geçen gün daha da genişleyen Wc konteynerler artık metro istasyonlarında ve metrobüs duraklarında da kullanılmaktadır. Dış alanlarda başka alternatifi olmayan seyyar tuvaletler, iş bitimlerinde başka alanlara da kolaylıkla taşınıp, gidilen yerde kolaylıkla uygulanmaktadır. Her alana uygulanabilen WC duş konteyner, üretici firma tarafından istenilen her bölgeye nakliyesi yapılmakta ve hazır halde montajı yapıldıktan sonra teslim edilmektedir.

 

 WC Duş Konteyner Modelleri

 • Wc duş konteyner üst tarafta cam bölmesi bulunan içinde temiz su deposu, klozeti ve el yıkama lavabosu bulunan seyyar tuvaletlerdir.
 • Konteyner tuvaletlerde dış cepheler fırın boyalı ve galvaniz sac malzemeli, iç duvarları ise PVC lambri olarak üretilmektedir. İstenen genişlikte, renkte ve modelde üretilmektedir.
 • Demir kapılı olan konteyner tuvaletlerde atık sular ve gider deposu toprağa gömülü olmaktadır.
 • Yangına ve herhangi bir kazaya karşı dayanıklı olan bu ürünler yangın esnasında alev almayan özel malzemelerden üretilmiştir.

Kullanımı Rahat Görüntüsü Şık Konteyner Tuvaletler

Wc duş konteyner yapıları normal betonarme yapılara göre oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Hem görsel açıdan hem de kullanım açısında betonarme yapılara oranla daha pratik ve şık durmaktadır. İstenen renklerde boyanabilen ve bu boyaların çok uzun süreler dayanıklılık sağlayan yapıları sayesinde sonradan herhangi bir tadilat ve bakım gerektirmezler. Wc Konteynerler umumi tuvalet işletmeleri olarak da kullanılmaktadır.

2. El WC Duş Konteyner

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri tuvalet ihtiyacıdır. Elbette ki insanlar evlerinde ya da alışveriş merkezlerinde bu ihtiyaçlarını giderebiliyor, ama ihtiyaç için bu kadar küçük bir aralık düşünmemek gerekiyor. Yani parklarda, bahçelerde, şantiyelerde, dağ evlerinde ya da kanalizasyonun henüz çekilemediği alanlarda, dağlarda tuvalet ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız o zaman seyyar tuvaletlerden yararlanmalısınız. Bunun için de en iyi çÖzüm 2. El WC duş konteyner olmaktadır. Bu konteynerler sayesinde dilediğiniz yerde tuvalet ihtiyacınızı kolay bir şekilde giderebiliyorsunuz.

Bu 2. el WC konteyner ihtiyacı en çok şantiyelerde görülüyor. çünkü şantiyelerin henüz elektriği ya da suyu olmadığı için işçilerin kullanacağı tuvaletler de yoktur. Bu nedenle de kendinden atık su tankının bulunduğu tuvalet kabinleri sayesinde ustalar ihtiyaçlarını giderebiliyor. Aynı zamanda da bu 2. el WC duş konteyner ürünlerini parklarda ya da halka açık alanlarda da görebiliyorsunuz. Zaten bu WC konteynerlerinden en çok belediyeler yararlanıyor. Belediyeler bu konteynerleri satın alıyor ve ihtiyacın olduğu yerleri tespit ederek o alanlara konuşlandırıyor.

Öncelikle gelelim bu konteynerlerin insanlara sağlamış olduğu kolaylıklara:

 • İlk olarak bu Wc duş konteyner modellerini dilediğiniz her yere kurabiliyorsunuz. Yani ekstra bir hizmet ya da bağlantıya gerek kalmıyor. Yapmanız gereken sadece bu konteynerleri ihtiyaç alanına bırakmaktır.
 • Aynı zamanda da bu konteynerlerin kolay bir şekilde taşınabilmesi de insanlar için artı oluşturan bir Özelliktir.
 • Bu konteynerlerin tek bölmelileri olabildiği gibi daha çok insanın aynı anda kullanabilmesi için çok bölmeli olanları da vardır.
 • Sadece WC için kullanılanların yanı sıra WC-duş ikilisinin de bir arada olduğu konteynerler de var.
 • Bu konteynerler halka açık alanlarda, afet bölgelerinde, şantiyelerde ve marinalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Wc Duş Konteynerlerin Kullanım Alanları

Öncelikle konteynerin tek kullanıldığı yer her ne kadar yük taşımacılığı olarak da görülse tek yer elbette ki o değildir. En çok yük taşımacılığında kullanılan konteynerler aynı zamanda Wc konteyneri, yaşam konteyneri, bekçi konteyneri, şantiye konteyneri olarak da kullanılıyor. Dolayısı ile de ihtiyacınıza göre olan bir konteyneri kolay bir şekilde seçebiliyorsunuz.

Öncelikle sıfır bir konteyner ile ikinci el konteynerleri bir karşılaştıralım. Normal bir ürün için, mesela bir araba için sıfır almak oldukça Önemli bir konudur. çünkü araçların kilometrelerinin ileri olması ya da kaza yapmış olması onların kullanım kalitelerini düşürmektedir. Ama konteynerler sÖz konusu olduğunda sıfırı ile ikinci eli arasında çok da büyük bir fark bulunmuyor. çünkü sıfır WC konteyneri de 2. el WC konteyner de çelikten ya da alüminyumdan üretiliyor. Bu iki malzeme de Ömürlük kullanım sunabilen, dayanımları yüksek olan malzemelerdir. Sadece aradaki tek fark sıfır ürünleri satın aldığınız zaman garanti kapsamında olmalarıdır.

Yani sizler de garanti kapsamında olan bir ürünü satın almak istiyorsanız o zaman ikinci el konteynerlerden uzak durmalısınız. Bir de 2. el WC konteyner hazır bir üründür. Yani daha Önce başkası için üretilmiş olabilir, bu nedenle de Ölçüleri sizlerin ihtiyacına uyum sağlayabilir. Yani ikinci el ürünlerde çok fazla seçeneğiniz yoktur. Bu nedenle de kendi ihtiyacınıza göre bir seçim ya da tercih yapmanız mümkün değildir. Yani 2. el WC konteyner satın almanızın tek dezavantajları bunlardır. Oysa fiyat açısından da sizlere avantaj sağlayacaktır. çünkü bu ürünlerin her zaman fiyatları sıfırlarının yarısına yakın oluyor. Dolayısı ile de aynı işlevi sağlayan bu konteynerleri hem yarı fiyatına alıyorsunuz hem de aynı işlevi sağlıyorsunuz. Sadece iyi ve güvenilir bir firmadan alışveriş yapmanız gerekiyor.

Cafe Büfe Konteyner

Konteyner teknolojisinin en gelişmiş özelliklerine sahip cafe ve büfe konteyner hakkında en önemli özelliklerinden biri boyutlarıdır. Prefabrik kurulum hizmetleri ile lider konteyner firmalarının en büyük buluşu olan bu çeşitler tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Günümüzün en önemli iletişim ve bilgi aracı olan internette küçük bir cafe ve büfe konteyner araştırması yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlara siz de şaşıracaksınız. Çünkü belki de şuana kadar hayalinizi kurduğunuz restoranınızı ya da cafenizi bu sayede açabilirsiniz ve hemen çalışmaları başlatabilirsiniz.

Cafe konteyner özellikle son dönemlerde yaratıcı ve akıllı işletmeciler tarafından tercih edilen şık mekânlar oluşturmaktadır. Normal kafe düzenleri ile aynı sistemlere sahip olan cafe konteynerlerin mekânlardan tek farkı ise daha şık ve istenilen tarzda döşenebilmesidir. Özellikle de festival alanlarında, kamp alanlarında ve yazlık bölgelerde kullanılan kafe konteynerler artık şehir içinde farklı tarzda mekân oluşturmada da kullanılmaktadır. Normal yapılardan daha avantajlı fiyatlar ile sıfırdan tasarım yaptırabileceğiniz gibi var olan hazır tasarımları da tercih edebilirsiniz.

 • Cafe konteynerlerin ebatları tamamen size bağlıdır. İşletmenizin ekonomik gücü doğrultusunda her türlü ebatlarda konteyner kullanabilirsiniz.
 • Cafe konteynerler her türlü ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özellikleri ile üretilmektedir. Sonradan bu işlemleri uygulamanız gerekmez.
 • Tek katlı veya iki katlı şekillerde cafe konteynerler bulunmaktadır. Ayrıca ön kapakları açıldıklarında veranda şeklinde olan ve alan kazandıran cafe konteyner modelleri de bulunmaktadır.
 • Teknik donanım açısından ise galvaniz ve çelik malzemelerden üretilen cafe konteynerler yanığın ve herhangi bir patlamada yüksek derece koruma sağlamaktadır.

Cafe Büfe Konteyner Avantajları

Cafe konteyner şık alanlar yaratarak, gelen müşterilere son derece sıcak ortamlar oluşturmaktadır. Hem farklı bir mimari yapı olması hem de estetik görüntüsünden dolayı birçok insanı içine çekebilecek ve müşteri potansiyelini arttıracak ürünlerdir. Cafe konteynerler istenilen her bölgeye kolayca uygulanabilen ve montajı birkaç gün süren yapılardır.

Büfe konteyner normal betonarme yapılara göre birçok avantaj sağlayan ve daha uygun fiyatlara üretilebilen mekânlar oluşturmaktadır. Özellikle durak kenarlarında ve işlek caddelere koyulan bu büfeler işletmecisine hem güvenlik açısından hem de görsellik açısından daha güvenli ve şık mekânlar sunmaktadır. Tamamen dayanıklı sert plastiklerden üretilen büfe konteynerler her türlü riske karşı güvenlik önlemleri alınarak üretilmiştir. Yangına karşı çok yüksek koruma sağlayan büfe konteynerler üzerinde alev tutmayan ve tutuşmayan dış kaplamalar ile üretilmektedir.

 •  Büfe konteynerler ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özellikleri ile üretilmektedir. Dışardaki ısının korunmasını sağlayan yalıtım, kışın sıcak ortam oluştururken yazında büfe içindeki soğukluğu korumaktadır.
 • Büfe konteynerler standart ölçülerde üretildiği gibi istenen ölçülerde, modellerde ve renklerde de üretilebilmektedir.
 • Geniş cam yüzeyleri, güneşlikleri ve sağlam alt tabanları ile ömürlük bir garanti sunmaktadır.
 • Büfe konteynerler ekmek satışlarında, bilet ve akbil satışlarında, gıda, tuhafiye ve her türlü yeme içme satışlarında kullanılmaktadır.

Büfe Konteyner

Büfe konteyner UV ışınlarına karşı koruma sağladığı gibi, her türlü iklimsel özellikle de uyum göstermektedir. En sert soğuklarda bile dış yüzeylerinde herhangi bir problem meydana gelmemektedir. Büfe konteynerlere elektrik tesisatları da çekilmektedir. Işık ve priz sistemleri ile birlikte satılmaktadır. Ayrıca büfe konteynereler ek olarak tuvaletler de eklenmektedir. İstediğiniz modeldeki, büfe konteynerlerin nakliyesi satış yapan firmalara aittir. Satın alımlarda büfe konteynerleri istenilen alana getirip kurduktan sonra hazır bir şekilde teslim ederler ve satış işlemi sonlandırılmış olunur.

Çünkü bu yöntem ile binaların karmaşasından ve masraflarından kurtulmuş oluyorsunuz. Aynı zamanda depolama ve yerleşim açısından alandan kazanma odaklı üretilen cafe büfe konteyner sizi ruhsat maliyetlerinden de olabildiğince kurtaracaktır. Geçmişte seyyar arabalar ve eski kamyonetlerden çevirme büfeler var iken konteyner firmalarının yapmış oldukları son atılım ile seyyar arabalar artık sadece nostaljik anlamda kullanılmaktadır. Özel tasarım konteynerin bir alt dalı olarak ortaya çıkan kafe büfe konteyner çeşitleri;

 • Büfe konteyner
 • Yemekhane konteyner
 • Restoran konteyner
 • çift katlı restoran konteyner
 • Raylı sistem açılabilir konteyner

Olarak pek çok alternatifle sıralanmaktadır. Cafe büfe konteyner, özellikle taşınabilirliği açısından büfeler için çok uygundur. Geçici noktalara ve askeri hizmet bölgelerine kurularak asker ve vatandaşların bir büfeden karşılayacakları tüm ihtiyaçlarını gidermektedir. Bölgedeki ihtiyaç sona erdiğinde getirildiği gibi sökülüp tekrar getirilme özelliği, hem kiralama şirketlerince hem de kullanıcılara günlük az maliye çıkmasından dolayı çokça tercih edilmektedir.

Cafe Büfe Konteyner Çeşitleri

Cafe büfe konteyner hizmetlerinin günümüzde çok yükselişte olmasının sebeplerinden biri estetiktir. Son zamanlarda insanların çizim ve tasarıma olan eğilimleri ve kendi üretimlerini kedileri yapma istekleri sayesinde bu konteyner çeşidi oldukça ilgi görmektedir. Aynı özel tasarım konteynerlerde olduğu gibi kendi çiziminizi ya da kendi tarzınızda mimarınıza çizdirdiğiniz projenizi konteyner satış ve kiralama firmalarına vererek hayallerinize kavuşabiliyorsunuz. Cafe ve Büfe Konteyner modasının bir diğer sebebi de büyük markaların kullanıyor ve estetik açıdan zarifliği simgeliyor olmasıdır. Büyük firmalar küçük alanlara ancak büyük kitlelere hitap eden bu kitleler sayesinde hem doğal güzelliklerle bir araya getirdiği tüketicilerini mutlu ediyor, hem de bir sürü alan masrafından kurtulmuş oluyor.

Cafe ve Büfe Konteyner yöntemi aynı zamanda orman bölgeleri için mükemmel bir çözümdür. Doğa ve insana saygısını bir kez de bu çeşitlerinde gösteren üretici firmalar, bir ağaç bile kesmeden üst üste koydukları konteyner yapıları ile size iki katlı restoran yeri sağlayabilirler. Ormandaki ağaçlara zarar vermeden kurmuş olduğunuz bu hizmet bölgesi sadece insanların değil doğanın da seveceği bir mekân olacaktır. Cafe ve Büfe Konteyner çözümleri sizi aylarca beklemekten de kurtaracaktır. Bir inşaatın, yer döşemelerinin ve boya badana işlerinin alacağı zaman göz önünde bulundurulduğunda, konteyner üretiminin süresi oldukça kısa kalacaktır, hem de tasarım tamda sizin istediğiniz gibi olacaktır.

Cafe ve Büfe Konteyner teknolojisinin saymakla bitmeyen kolaylıklarından biri de taşınabilir ve raylı özelliklerde üretilebiliyor olmasıdır. Taşınabilir cinste olanların 2 ya da bazen dayandığı sisteme göre 3 kapağı birden açılarak büyük bir mekân elde edebileceğiniz gibi. Yağmur ve kar gibi kötü hava koşullarında kapatarak güvenli bir sığınak ve depolama alanı haline getirebilirsiniz. Raylı özellikli sistemde yapılan konteynerler ise alt tabanlarından ray yardımı ile çıkan katmanlar sayesinde bir bahçe görünümü kazanmaktadır. Bu yapıların en güzel tarafı ise, su, ısıtma, elektrik sistemlerinin isteğinize göre eklenebiliyor olmasıdır.

Bekçi Konteynerleri

Günden güne gelişen prefabrik sektörü mevcut rekabet ortamında müşteriye en uygun seçeneklerde en kaliteli hizmeti sunma kaygısını taşımaktadır. Esnek, portatif ve yenilikçi anlayışlarla dizayn edilmeleri ise prefabrik ürünleri cazip kılan noktalardır. Bekçi konteyner ürünü de bu temel anlayıştan yola çıkılarak kullanım amacına en uygun şekilde üretilmeye çalışılmaktadır.

Güvenlik personelleri zor durumlara karşın her türlü bilgi ve beceriye sahip olsalar dahi güvenliği sağlayabilmeleri için öncelikle kendi güvenlik ve konforlarını tesis edecek önlemleri almaları gerekmektedir. Güvenlik ve bekçi konteyner ürünü tamda bunu kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan bir üründür.

Güvenlik İçin En Doğru Tercih

Hız, kalite, hassas ölçü ve esnek tasarım gerektiren durumlarda tercih edilen prefabrik yapılar para ve zaman maliyetini düşürmesi kadar kullanacak personelin konfor ve güvenini de tereddüde yer bırakmayacak şekilde sağlamaktadır. Bekçi konteyner prefabrik ürünü de bu doğrultuda mümkün olan en iyi şekilde güvenlik ve konforu tesis etmektedir. Bu konteynerlerin malzeme içeriği paslanmasını ve yıpranmasını geciktirici alaşımlardan oluşmaktadır ve diğer prefabrik konteynerlere göre çok daha dayanıklıdırlar. Yangın, deprem, sel gibi kaza ve doğal afetler karşısında da dayanıklılığı test edilmiş olan güvenlik ve bekçi konteyner ürünleri yıpranmaz özellikleri sayesinde verdiği güvenin yanı sıra hizmeti alan kişiye fazladan maddi bir külfet oluşturmaz.

Prefabrik yapılar aklınıza gelebilecek her yerde ve her şartta kişilerin beklentilerine üst düzeyde karşılık vermek üzere tasarlanmaktadırlar. Adalet Sarayları, okullar, üniversiteler, havaalanları, alışveriş merkezleri ve otoparklar gibi pek çok yerde bekçi konteyner ile birlikte diğer prefabrik ürünler kullanılmaktadır. Ayrıca gelişen inşaat sektörü ve kentsel dönüşüm hareketliliğiyle birlikte ortaya çıkan modern yapılara uyumlu şekilde estetik tasarım kalitesine sahip modern bekçi konteyner yapıları güvenlik personellerinin konforunu sağladığı kadar çevreye de uyum göstermektedir.

Her türlü acil durumda, farklı boyutlarda ve modellerde, birbirlerine monte edilerek daha büyük ve karmaşık yapı sistemlerinin oluşturulmasına müsait şekilde üretilen, altyapı mevcut olduğu takdirde her türlü tesisatı anında yapılabilen bekçi konteyner, kısa ve uzun vadeli kullanımlarda kolay ve zarar görmeden taşınabilmesi nedeniyle fazlasıyla ekonomiktir. Ayrıca kaliteli izolasyon malzemeleri aracılığıyla gereken her türlü yalıtımı sağlamaktadır. Böylece her türlü coğrafyada ve hava şartında personel için maksimum rahatlığı tesis eder. Standart ebat ve tasarımlar dışında kullanılabilen birleştirilme özelliği sayesinde daha çok güvenlik personelinin barındırılması gerektiği büyük yatırımlar için de kolaylaştırıcı ve ekonomik kolaylığı fazlasıyla sağlamaktadır. Duruma göre farklı ebatlara yükselme imkanı olmasına karşılık güvenlik ve bekçi konteyner yapıları genel olarak 2 ile 15 m2 aralığında kullanıma sunulmaktadır. Her ebat için birden fazla model tasarımı mevcuttur. Prefabrik yapı ebatları arttıkça WC, eviye ve iki oda gibi ihtiyaç ve konfor çeşitliliklerini de içerisinde barındırmaktadır.

Sonuç olarak prefabrik yapılar sunduğu olanaklar ve ekonomik olmaları sebebiyle sektörde çok farklı bir yere sahiptir. Hem kendi para ve zaman maliyetlerini minimum seviyeye çekmek isteyen hem de işçi ve personelinin sağlığını, güvenliğini ve konforunu ön planda tutan modern kişi, kurum ve işletmelerin her türlü beklenti ve isteğine cevap verebilecek niteliktedir. Bekçi konteyner, akla gelebilecek her türlü tehlikeye uygun malzeme yapısı, gelişmiş izolasyon sistemi, farklı ebat ve tasarım seçenekleri, çevreye uyumu, esnekliği, her türlü iklim koşulunda kullanılabilmesi ve kalitesiyle müşterinin beklentilerine yüksek oranda uyum sağlamaktadır.

Bekçi Konteyner

Hemen her yerde karşımıza çıkan bekçi kabinlerini yapı ve inşaat şirketlerinin, okulların, sitelerin ve bekçi kabinine ihtiyaç duyulan her alandaki kişilerin, daha uygun oluşundan ötürü ikinci el olarak da satın aldıklarını görmekteyiz. Bu sıklıkla tercih edilir ve uygulanırken bazı hususlara dikkat edildiğinde gayet uygundur bir yöntemdir. Bilindiği gibi bekçi kabinleri istenilen alanda istenildiği kadar kullanılabilir ve başka bir alana rahatlıkla nakliye edilebilir.

Bu tür kabinleri sinema önlerinde bilet gişeleri, danışma kabinleri ve herhangi bir yerde büfe olarak görmemiz mümkündür. Her türlü hava koşuluna uygun oluşundan ötürü dört mevsim rahatlıkla kullanılabilen bekçi kabinleri, sağlam bir izolasyon ile ısı kaybını en aza indirger. Isınma araçlarının ve gerekli teknolojik aletlerin kullanımı için gerekli olan elektriği, iyi döşenmiş bir elektrik tesisatıyla kullanıcıya sunan bekçi kabinleri, amaca uygunluk konusunda alıcısına artı bir kazanç sağlar. üzerine yerleştirilen zeminin düz ve sağlam bir malzemeden olması kabinin ömrünü uzatır ve rahat bir kullanım sağlar. Bu özellikleriyle tekrar tekrar kullanıma açık olan bekçi kabinleri rahat bir şekilde 2. el olarak da kullanılabilir. Düzgün bir kullanımdan geçmiş her 2. el bekçi konteyner, kullanılmaya uygundur. Peki 2. el bekçi kabini alırken nelere dikkat edilmelidir?

2. El Bekçi Konteyner Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2. el bekçi konteyner satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususların başında kabinin sağlamlığı gelir. Boyasının dökülmemiş olması kabinin düzgün bir kullanımdan geçtiğinin göstergesidir. Kapı menteşeleri sağlam olan, rahat açılıp kapanan 2. el bekçi kabinleri tercih edilmelidir. Satın alınan kabin mutlaka başka bir alana nakledileceğinden elektrik tesisatı dikkatli sökülmeli ve yeni konulacak yerde tekrar dikkatli olarak bağlanmalıdır. Prizlerin sağlamlığı ve prize elektrik gelip gelmemesi kontrol edilmelidir. Çünkü elektrik, bekçi kabinleri için olmazsa olmaz bir özelliktir.

İçinde televizyon bulundurmak isteyenler için ise kabinin üst tarafının anten kullanımına uygun olduğu söylenebilir. Kullanım amacına göre ön tarafta açılır kapanır penceresi bulunan kabinler seçilmelidir. Bekçi kabinlerinin dört tarafında cam olması etrafın rahat görünmesini sağlar, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlike durumunda kabin kullanımına artı bir özellik katar. Kabin camlarının dışarıdan veya içeriden herhangi bir etkiyle kırıldığında insana zarar vermeyecek maddelerden üretilmesi, kabinin kullanımını kolaylaştırır, güven verir. Genellikle kabinin tavan kısmı ve kapı üstünün tercih edildiği aydınlatmaların elektrik tesisatıyla uyumu test edilmeli, varsa bir hata düzeltilmelidir. Kabin panellerinin arasına toz, nem, rüzgar ve diğer hava koşullarına dayanıklılık göstermesi için çekilen silikonun sağlamlığına dikkat edilmeli, gerektiği takdirde tekrar silikon çekilmelidir. Böylece kabinin sahip olduğu estetik görüntü de tekrar kazandırılır. Kabin üretilirken kullanılan izolasyon ve yalıtım malzemelerinin kalitesi, 2. el bekçi kabininin her türlü hava şartına uyum sağlayıp sağlamayacağını gösterir. Satın alınacak olan 2. el bekçi kabininin nakliye edilirken kabinin çatısında bulunan ip veya kancaların eskimemiş olması dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Kabinin nakliye edilmesi sırasında zarar görmemesi için geniş bir araç tercih edilmeli, zemin bağlantısı sağlam malzemeler ile yapılmalıdır. 2. el bekçi kabinlerinde güvenlik hususunda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kapının alüminyum malzemeden yapılmış olması ve kilit sisteminin sağlam olmasıdır. Kabin panellerinin zemin ve tabanla bağlandığı bölümlerin eskimemiş olması kullanılacak olan 2. el bekçi konteyner tercih edilme nedenlerinden birisidir. Piyasa iyi gözden geçirilmeli, fiyat-performans açısından en uygun olan 2. el bekçi kabini satın alınmalıdır. Bu hususlar dikkate alındığında gönül rahatlığıyla 2. el bekçi kabinleri kullanılabilir.

Şirketlerin güvenlik bölümlerinde, sitelerde, parklarda, okullarda gördüğümüz içinde güvenlik elemanının bulunduğu ufak kabine fiber bekçi kabini denir. Bekçi konteyner aynı zamanda sinema önlerinde bilet gişesi, şirketlerin önünde danışma kabini, köşe başlarında büfe olarak görmemiz mümkündür. Bu fiber bekçi konteyner çok amaçlı kullanıma açık olduğunun göstergesidir. Rahat taşınabilme imkanıyla her yerde, her şekilde, istenildiği kadar kullanılabilen fiber bekçi kabini sahip olduğu elektrik tesisatıyla da kışın elektrikli soba, yazın ise klima, vantilatör vb. aletlerin kullanılmasına olanak sağlar. Isı yalıtımının da bulunmasından ötürü dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Çevreye uyum sağlayan modern görünümü, bulunduğu yerde kötü bir görüntüye neden olmasını engeller.  Bekçi konteyner nakliyesi çatılarındaki ipler ve kancalar yardımıyla veya forklift ile araçlara yüklenerek kolaylıkla yapılır. İsteğe göre sayıda camı da bulunan fiber bekçi kabinleri güvenlik amacıyla kullanıldığında çevrenin  360° görünmesine imkan sağlar. İç kısma takılacak askı aparatları sayesinde kıyafet asımı için uygundur. Yapıldıkları malzemelerden ötürü kolayca yıkanan ve temizlenen fiber bekçi kabinleri güneş ışınlarından etkilenmez, paslanma, çürüme gibi sıkıntılar göstermez. Yalıtımı sağlanan kabin panellerinin etrafına nem, toz, yağmur suyu ve diğer hava şartlarına karşı dayanıklı olması amacıyla çekilen silikon, aynı zamanda estetik bir görünüm sağlar. Şekil olarak genellikle kare ve dikdörtgen tercih edilir. Kare şeklinde olan kabinler daha geniş bir alan sağlarken, içinde tek kişinin bulunacağı kabinler için genellikle dikdörtgen kabin tercih edilir. İçine döşenen tesisatla telefon bağlantısının sağlandığı bekçi konteyner kimi zaman taksi durağı olarak bile görmemiz mümkündür.

Fiber Bekçi Kabinlerinin Güvenliği ve Uzun ömürlü Kullanımı

Bu kabinlerin camlarının dışarıdan gelen herhangi bir etki sonucu kırıldığında içinde bulunan insana zarar vermeyecek şekilde üretilmesi, kabinin güvenliğini arttırır. İçinde canlı bulunan her alanın sağlam olması gerektiğinden, fiber bekçi kabinlerinin de sağlam olması gerekir. Panellerin, şaselerin, yalıtımların sağlam oluşu, uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım sağlar. Genellikle ön kısmında açılır bir cam bulunduran fiber bekçi kabinleri, dışarıdan gelenin içeri girmeden iletişime geçmesini kolaylaştırır. Fiber bekçi kabininin üzerine konulduğu zeminin düzgün bir beton zemin olması kabinin kullanım ömrünü arttırır, kapıların rahat açılıp kapanmasını, elektrik tesisatının sağlıklı bir şekilde kabine döşenmesini sağlar. Varsa güneş alan taraf için perde de kullanılan kabinlerde sıcak havalarda elektrikle kullanılabilecek her türlü serinletme aracı kullanılabilir. İzolasyona sahip bu kabinler, soğuk havalarda elektrikli soba vb. aletlerle rahatlıkla sıcak tutulabilir. Fiber bekçi konteyner soğuğa ve sıcağa dayanıklılığı hususunda en büyük kanıt, iç ve dış yüzeylerinin 50 derece sıcağa ve -50 derece soğuğa kadar dayanabilmesidir.

En küçük boyutlarda olanlarının bile ufak bir masa ve bir adet sandalye alabildiği bu kabinler güvenlik amacıyla kullanıldığında, içeriye kamera görüntülerinin aktarılması için bilgisayar veya televizyon konulmasına da imkan sağlar. Gece vakti dışarıdan bir etkiye engel olmak için kapılarda kilit sistemi bulunmaktadır. Genellikle silindir kilidin tercih edildiği bekçi konteyner sağlam bir kapıyla birlikte gayet güvenli bir ortam sağlar. Kapılarda genelde alüminyum malzeme tercih edilir. Çoğunlukla beyaz rengin tercih edildiği bu kabinler isteğe göre farklı renklerde de üretilebilir. Profillerin şase üzerine sağlam oturtulması, kullanılan malzeme ve boyaların kalitesi, izolasyon ve zemin kalitesi kabinin ömrü ve sağlamlığı konusunda bize bilgi verir. üzerine binecek yük ağırlığına göre zemin direncinin iyi hesaplanması, bu hesaba göre bir zemine sahip kabinin kullanılması gerekir. Verilen tüm bu ölçütlere sahip her kabin, size rahat ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.

Ofis Konteyner

Prefabrik konteynerler modern görünümlerinin yanı sıra güvenlikli ve ekonomik olmaları dolayısıyla tercih edilmektedir. Özellikle artan nüfus ve büyüyen inşaat sektörünün etkisiyle geliştirilen modern yaşam alanlarının yapım aşamasında pek çok geçici yaşam ve çalışma alanı ihtiyacı doğmaktadır. Ofis konteyner, bu ihtiyacı karşılamak amacıyla üretilen prefabrik yapı sistemlerinden biridir.

 

Esneklik, estetiklik, kolay kurulum ve sökme işlemleri, uygun maliyetler, farklı ulaşım seçenekleri ve yıpranmaz yapısı bu ürünü cazip hale getiren başlıca faktörlerdir. Özellikle inşa edilen modern yaşam merkezlerinin satış aşamalarında ofis konteyner modelleri estetik ve esnek tasarım özellikleriyle inşası yapılan merkezin modernliğine uyum sağladığı için tercih edilerek satış ofisi olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanında yüksek izolasyon teknolojisi sayesinde ısı ve ses yalıtımını gerektiği şekilde sağlayarak zinde bir çalışma ortamı sunmaktadır. Ofis konteyner, personelin rahatlığını sağlaması kadar, modernliği ile de müşterilerin dikkatini çekerek pazarlama ve reklam noktasında da firmalara yardımcı olabilmektedir. Günümüzde estetik ve modern yapıların revaçta olduğunu düşündüğümüzde konteynerin taşıdığı bu özellik küresel rekabet şartlarına uygun nitelikleri olduğunun göstergesidir.

Modern ve Ergonomik Ofis Konteyner Ortamı

Firma ve kişiler daima en az maliyetle en yüksek verimi elde etmek istediklerinden ötürü buna uygun ürünler daha çok talep görmektedir. Ofis konteyner, bu anlayışa uygun olarak en az maliyetle modern bir ofis ortamını inşa etmek için üretilmektedir. Bir veya daha çok kat özelliklerinin yanı sıra, farklı ebatlarda üretilebilme olanağına sahiptir. Müşteri özel isteklerine de cevap verebilecek ekstra üretim seçeneklerini de barındıran ofis konteyner beton yapılara kıyasla çok uygun imkanlarla istediğiniz ofis ortamını size sunmaktadır.

Sistem içerisinde her türlü elektrik ve su tesisatı kullanımı mümkün olup arzu edildiği takdirde kişiye veya kuruma özel iç tasarımlarla farklı eklentiler de yapılabilmektedir. Ofis konteyner yapı sisteminin dış kaplamasında talebe göre malzeme değişikliklerine gidilerek özel tasarım ve kalitede ürünler elde edilmesi mümkündür. Özellikle bahsettiğimiz yenilikçi ve esneklik sunan özellikleri sayesinde prefabrik konteynerler firmalara daha dikkat çekici ve cazip gelmektedir. Sunduğu çeşitli tasarım olanaklarının yanında uzun vadede yıpranmadan kullanılabilir kalitede olmaları da bu yapı sisteminin kullanımını kişi ve firmalara özendirmektedir. Özellikle son yıllardaki taleplerde fark edilir bir artış gözlenmektedir.

Ofis Konteyner Fiyatları

Ergonomik ve zinde özelliklere sahip gerçek bir ofis ortamına ulaşmanın en kolay ve ucuz yolu olarak ofis konteyner, iyi bir alternatif olmanın ötesinde aslında ilk akla gelecek seçenek halini almıştır. Daha önceleri sektörün özellikle fazla tanınması bu tarz yapı sistemlerinin tercih edilmemesine sebep olduysa da son yıllarda bu durum hızla tersine dönmektedir. Artık sektördeki rekabet ortamının da kızışmasıyla her alanda her kalitede isteğe uygun konteyner çeşitlerine ulaşmak mümkündür. Bu durum da gelecek yıllarda prefabrik konteyner gibi modern ve ucuz yapıların daha çok tercih edilmesini sağlayacaktır.

Betonarme ofis ve binaların estetik açısından sıkıntılı, yerleşik, esneklikten uzak özelliklerinin aksine ofis konteyneri; esneklik, yenilik, estetik, modernlik, teknoloji, lojistik ve maliyet yönünden sağladığı avantajlar ile firma ve şahıslara daha çok katkı sağlamaktadır. Çünkü tamamen modern çağın teknolojisi ve tasarımı göz önüne alınarak üretilip her türlü imkanı da sağlayabilmektedirler. Ofis konteyner, bu özellikleriyle yalnızca içerisinde faaliyet gösteren personeli değil, ziyarete gelecek olan müşterilerin de beklentilerini firmaların avantajına olacak şekilde karşılamaktadır. Bu ürün ofisinizi istediğiniz yere taşıyabilmenizi, tasarımını değiştirmenizi, çağın gereklerine istediğiniz zaman ve şekilde kendinizi adapte edebilme imkanına kavuşmanızı sağlamaktadır.