Atölye Konteyner

Genişleyen konteyner pazarı içinde kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı konteyner modelleri oluşturulabilmektedir. Bu hem kullanıcılara yeni alternatifler sağlamaktadır, hem de pazarın talep görmesi onun çeşitliliğini ve verimini arttırmaktadır. Atölye konteyner da yer aldığı pazarda, kullanıcıların uygun fiyatlı ve işlevsel atölyeler edinmeleri mümkün olmaktadır.  Atölye konteynerları kullanıcıların gereksinimlerine özel farklı genişlik ve özelliklerle tasarlanabilmektedirler.

Atölye Konteyner Tercih Etmenin Avantajları

  • Atölye konteyner kurulumu, kullanıcının tercihine bağlı olarak sağlanabilmektedir. Teslimatı çabuk yapılmaktadır. Gerekliliklere göre taşınabilmektedirler.
  • özelleştirilmiş tasarımlar ile, kendi kendi yetine yetebilen atölye konteyner sağlanabilmektedir.  Isı yalıtımlı duvar ve pencereler sayesinde ısınma masrafları düşürülebilmektedir. Güneş panelleri ile atölye konteynerının kendi enerjisini karşılayabilmesi sağlanabilmektedir.
  • Atölye konteyner betonarme yapılara göre uygun fiyatlara alıcıya ulaştırılabilmektedir. Taksitlendirme imkanları ile kullanıcıya kolaylık sağlanabilmektedir.
  • Atölye konteynerları ikinci elde kolaylıkla satılabilmektedirler.
  • Atölye konyeyner kullanıcının arzusuna göre geri taşınabilmekte, geri-dönüşümde kullanılabilmektedir. Çeliğin geri dönüşümü ulusal ve küresel piyasalarda da önemli avantajlar sağlamaktadır.
  • Kısa süreli çalışmalar için uygun fiyatlarla atölye konteynerlarının kiralanması da mümkündür. Bu, özellikle dönemsel işler yürüten iş sahipleri için cazip imkanlar sağlamaktadır.

Atölye konteynerlarının fiyatları kurulumun yapılacağı bölgeye, konteynerın büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişebilmektedir. Kullanıcının iş alanının büyüklüğüne, personel ve departman sayısına, yapılacak işin niteliğine göre standart ve özel tasarım atölye konteynerları kullanılabilmektedir.

ABD ve Avrupa’da atölye konteynerlarının kullanımı Türkiye’den daha önce yaygınlaşmıştır. Birçok firma, özel tasarım atölye konteynerları ile işlevsel çalışma alanları kurabilmişlerdir. Firmaların ofis tasarımlarına verdikleri önemin artması, kurumsallaşan firmaların personel ve departman bünyelerinin sürekli genişlemesi, ofis içi hizmet ve imkanların geliştirilmesi, konteyner sistemlerini önemli bir kaynak haline getirmiştir. Özellikle çok sayıda ofisi ya da şubesi olan firma sahiplerinin konteyner yapılarına yönelmeleri ona cazip fırsatlar sağlamıştır. Kendi kendine yetebilen sistemlerin de yerleştirilebildiği atölye konteyner, hem ısı ve ses yalıtımı ile ideal çalışma ortamları sağlayabilmekte, hem de kendi enerjilerini üreterek ihtiyaç duydukları kaynakları sağlayabilmektedir. Bu yönüyle atölye konteynerlar, sağladıkları ekonomik kolaylıklarla da kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Son yıllarda Türkiye’de de konteynerların farklı kullanım alanlarının gelişmesi, konteyner pazarını hareketlendirmiştir. Özellikle betonarme yapı piyasasındaki yükseliş kullanıcıları konteyner yapılara yönlendirmiştir. Türkiye’de pazarın canlanmasıyla, kullanıcılar hem atölye ve ofisler için hem de konutlar için konteyner yapıları tercih etmeye başlamışlardır. Çelik malzemeden oluşan yapıları, ekonomik kolaylıkların yanında sağlığıyla da kullanıcılara güven vermiştir. Özellikle, Türkiye’de deprem tehditinin yüksekliği, konut sahipleri kadar iş yeri sahipleri için de konteyner yapıların değerini arttırmaktadır.

Bir konteyner yapının hazırlanma ve kurulum aşaması ortalama üç gün sürmektedir. Temel hazırlıklarıyla beraber kullanıcı ortalama on günde anahtarı alabilmekte ve konut ya da ofisini kullanabilmektedir. İş yeri sahipleri, personel ve departman ihtiyaçlarına göre özel tasarımlar sipariş edebilmektedirler. Ofis içi hizmetlerin geliştirilmesi için özelleştirilmiş konteynerlarla, işe yönelik ve verimli bir çalışma ortamı elde edebilmektedirler. Küçük işletmeciler ise, pratik ve ekonomik atölye konteyner ile, üretim malzemelerine ve üretim biçimlerine özel hazırlanmış çalışma alanlarında ideal bir ortam sağlayabilmektedirler.

Atölye konteyner yaygınlaşması, ikinci el pazarında da hareketlilik sağlamaktadır. Kullanıcıların her geçen gün, ofis ve atölyeleri için konteyner yapılara  yönelmeyi arttırması, betonarme yapıların sabit ve yavaş yapılarına karşılık güçlü bir seçenek sağlamakta ve ekonomik özellikleri dolayısıyla ikinci el pazarına yönelimlerini hızlandırmaktadır. Sektörün çeşitliliği, özel tasarımların kolaylığı, mobil özellikleri, ona sürekli güç katmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir