Cafe Büfe Konteyner

Cafe Büfe Konteyner

Konteyner teknolojisinin en gelişmiş özelliklerine sahip cafe ve büfe konteyner hakkında en önemli özelliklerinden biri boyutlarıdır. Prefabrik kurulum hizmetleri ile lider konteyner firmalarının en büyük buluşu olan bu çeşitler tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Günümüzün en önemli iletişim ve bilgi aracı olan internette küçük bir cafe ve büfe konteyner araştırması yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlara siz de şaşıracaksınız. Çünkü belki de şuana kadar hayalinizi kurduğunuz restoranınızı ya da cafenizi bu sayede açabilirsiniz ve hemen çalışmaları başlatabilirsiniz.

Cafe konteyner özellikle son dönemlerde yaratıcı ve akıllı işletmeciler tarafından tercih edilen şık mekânlar oluşturmaktadır. Normal kafe düzenleri ile aynı sistemlere sahip olan cafe konteynerlerin mekânlardan tek farkı ise daha şık ve istenilen tarzda döşenebilmesidir. Özellikle de festival alanlarında, kamp alanlarında ve yazlık bölgelerde kullanılan kafe konteynerler artık şehir içinde farklı tarzda mekân oluşturmada da kullanılmaktadır. Normal yapılardan daha avantajlı fiyatlar ile sıfırdan tasarım yaptırabileceğiniz gibi var olan hazır tasarımları da tercih edebilirsiniz.

 • Cafe konteynerlerin ebatları tamamen size bağlıdır. İşletmenizin ekonomik gücü doğrultusunda her türlü ebatlarda konteyner kullanabilirsiniz.
 • Cafe konteynerler her türlü ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özellikleri ile üretilmektedir. Sonradan bu işlemleri uygulamanız gerekmez.
 • Tek katlı veya iki katlı şekillerde cafe konteynerler bulunmaktadır. Ayrıca ön kapakları açıldıklarında veranda şeklinde olan ve alan kazandıran cafe konteyner modelleri de bulunmaktadır.
 • Teknik donanım açısından ise galvaniz ve çelik malzemelerden üretilen cafe konteynerler yanığın ve herhangi bir patlamada yüksek derece koruma sağlamaktadır.

Cafe Büfe Konteyner Avantajları

Cafe konteyner şık alanlar yaratarak, gelen müşterilere son derece sıcak ortamlar oluşturmaktadır. Hem farklı bir mimari yapı olması hem de estetik görüntüsünden dolayı birçok insanı içine çekebilecek ve müşteri potansiyelini arttıracak ürünlerdir. Cafe konteynerler istenilen her bölgeye kolayca uygulanabilen ve montajı birkaç gün süren yapılardır.

Büfe konteyner normal betonarme yapılara göre birçok avantaj sağlayan ve daha uygun fiyatlara üretilebilen mekânlar oluşturmaktadır. Özellikle durak kenarlarında ve işlek caddelere koyulan bu büfeler işletmecisine hem güvenlik açısından hem de görsellik açısından daha güvenli ve şık mekânlar sunmaktadır. Tamamen dayanıklı sert plastiklerden üretilen büfe konteynerler her türlü riske karşı güvenlik önlemleri alınarak üretilmiştir. Yangına karşı çok yüksek koruma sağlayan büfe konteynerler üzerinde alev tutmayan ve tutuşmayan dış kaplamalar ile üretilmektedir.

 •  Büfe konteynerler ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özellikleri ile üretilmektedir. Dışardaki ısının korunmasını sağlayan yalıtım, kışın sıcak ortam oluştururken yazında büfe içindeki soğukluğu korumaktadır.
 • Büfe konteynerler standart ölçülerde üretildiği gibi istenen ölçülerde, modellerde ve renklerde de üretilebilmektedir.
 • Geniş cam yüzeyleri, güneşlikleri ve sağlam alt tabanları ile ömürlük bir garanti sunmaktadır.
 • Büfe konteynerler ekmek satışlarında, bilet ve akbil satışlarında, gıda, tuhafiye ve her türlü yeme içme satışlarında kullanılmaktadır.

Büfe Konteyner

Büfe konteyner UV ışınlarına karşı koruma sağladığı gibi, her türlü iklimsel özellikle de uyum göstermektedir. En sert soğuklarda bile dış yüzeylerinde herhangi bir problem meydana gelmemektedir. Büfe konteynerlere elektrik tesisatları da çekilmektedir. Işık ve priz sistemleri ile birlikte satılmaktadır. Ayrıca büfe konteynereler ek olarak tuvaletler de eklenmektedir. İstediğiniz modeldeki, büfe konteynerlerin nakliyesi satış yapan firmalara aittir. Satın alımlarda büfe konteynerleri istenilen alana getirip kurduktan sonra hazır bir şekilde teslim ederler ve satış işlemi sonlandırılmış olunur.

Çünkü bu yöntem ile binaların karmaşasından ve masraflarından kurtulmuş oluyorsunuz. Aynı zamanda depolama ve yerleşim açısından alandan kazanma odaklı üretilen cafe büfe konteyner sizi ruhsat maliyetlerinden de olabildiğince kurtaracaktır. Geçmişte seyyar arabalar ve eski kamyonetlerden çevirme büfeler var iken konteyner firmalarının yapmış oldukları son atılım ile seyyar arabalar artık sadece nostaljik anlamda kullanılmaktadır. Özel tasarım konteynerin bir alt dalı olarak ortaya çıkan kafe büfe konteyner çeşitleri;

 • Büfe konteyner
 • Yemekhane konteyner
 • Restoran konteyner
 • çift katlı restoran konteyner
 • Raylı sistem açılabilir konteyner

Olarak pek çok alternatifle sıralanmaktadır. Cafe büfe konteyner, özellikle taşınabilirliği açısından büfeler için çok uygundur. Geçici noktalara ve askeri hizmet bölgelerine kurularak asker ve vatandaşların bir büfeden karşılayacakları tüm ihtiyaçlarını gidermektedir. Bölgedeki ihtiyaç sona erdiğinde getirildiği gibi sökülüp tekrar getirilme özelliği, hem kiralama şirketlerince hem de kullanıcılara günlük az maliye çıkmasından dolayı çokça tercih edilmektedir.

Cafe Büfe Konteyner Çeşitleri

Cafe büfe konteyner hizmetlerinin günümüzde çok yükselişte olmasının sebeplerinden biri estetiktir. Son zamanlarda insanların çizim ve tasarıma olan eğilimleri ve kendi üretimlerini kedileri yapma istekleri sayesinde bu konteyner çeşidi oldukça ilgi görmektedir. Aynı özel tasarım konteynerlerde olduğu gibi kendi çiziminizi ya da kendi tarzınızda mimarınıza çizdirdiğiniz projenizi konteyner satış ve kiralama firmalarına vererek hayallerinize kavuşabiliyorsunuz. Cafe ve Büfe Konteyner modasının bir diğer sebebi de büyük markaların kullanıyor ve estetik açıdan zarifliği simgeliyor olmasıdır. Büyük firmalar küçük alanlara ancak büyük kitlelere hitap eden bu kitleler sayesinde hem doğal güzelliklerle bir araya getirdiği tüketicilerini mutlu ediyor, hem de bir sürü alan masrafından kurtulmuş oluyor.

Cafe ve Büfe Konteyner yöntemi aynı zamanda orman bölgeleri için mükemmel bir çözümdür. Doğa ve insana saygısını bir kez de bu çeşitlerinde gösteren üretici firmalar, bir ağaç bile kesmeden üst üste koydukları konteyner yapıları ile size iki katlı restoran yeri sağlayabilirler. Ormandaki ağaçlara zarar vermeden kurmuş olduğunuz bu hizmet bölgesi sadece insanların değil doğanın da seveceği bir mekân olacaktır. Cafe ve Büfe Konteyner çözümleri sizi aylarca beklemekten de kurtaracaktır. Bir inşaatın, yer döşemelerinin ve boya badana işlerinin alacağı zaman göz önünde bulundurulduğunda, konteyner üretiminin süresi oldukça kısa kalacaktır, hem de tasarım tamda sizin istediğiniz gibi olacaktır.

Cafe ve Büfe Konteyner teknolojisinin saymakla bitmeyen kolaylıklarından biri de taşınabilir ve raylı özelliklerde üretilebiliyor olmasıdır. Taşınabilir cinste olanların 2 ya da bazen dayandığı sisteme göre 3 kapağı birden açılarak büyük bir mekân elde edebileceğiniz gibi. Yağmur ve kar gibi kötü hava koşullarında kapatarak güvenli bir sığınak ve depolama alanı haline getirebilirsiniz. Raylı özellikli sistemde yapılan konteynerler ise alt tabanlarından ray yardımı ile çıkan katmanlar sayesinde bir bahçe görünümü kazanmaktadır. Bu yapıların en güzel tarafı ise, su, ısıtma, elektrik sistemlerinin isteğinize göre eklenebiliyor olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir