Bekçi Konteynerleri

Günden güne gelişen prefabrik sektörü mevcut rekabet ortamında müşteriye en uygun seçeneklerde en kaliteli hizmeti sunma kaygısını taşımaktadır. Esnek, portatif ve yenilikçi anlayışlarla dizayn edilmeleri ise prefabrik ürünleri cazip kılan noktalardır. Bekçi konteyner ürünü de bu temel anlayıştan yola çıkılarak kullanım amacına en uygun şekilde üretilmeye çalışılmaktadır.

Güvenlik personelleri zor durumlara karşın her türlü bilgi ve beceriye sahip olsalar dahi güvenliği sağlayabilmeleri için öncelikle kendi güvenlik ve konforlarını tesis edecek önlemleri almaları gerekmektedir. Güvenlik ve bekçi konteyner ürünü tamda bunu kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan bir üründür.

Güvenlik İçin En Doğru Tercih

Hız, kalite, hassas ölçü ve esnek tasarım gerektiren durumlarda tercih edilen prefabrik yapılar para ve zaman maliyetini düşürmesi kadar kullanacak personelin konfor ve güvenini de tereddüde yer bırakmayacak şekilde sağlamaktadır. Bekçi konteyner prefabrik ürünü de bu doğrultuda mümkün olan en iyi şekilde güvenlik ve konforu tesis etmektedir. Bu konteynerlerin malzeme içeriği paslanmasını ve yıpranmasını geciktirici alaşımlardan oluşmaktadır ve diğer prefabrik konteynerlere göre çok daha dayanıklıdırlar. Yangın, deprem, sel gibi kaza ve doğal afetler karşısında da dayanıklılığı test edilmiş olan güvenlik ve bekçi konteyner ürünleri yıpranmaz özellikleri sayesinde verdiği güvenin yanı sıra hizmeti alan kişiye fazladan maddi bir külfet oluşturmaz.

Prefabrik yapılar aklınıza gelebilecek her yerde ve her şartta kişilerin beklentilerine üst düzeyde karşılık vermek üzere tasarlanmaktadırlar. Adalet Sarayları, okullar, üniversiteler, havaalanları, alışveriş merkezleri ve otoparklar gibi pek çok yerde bekçi konteyner ile birlikte diğer prefabrik ürünler kullanılmaktadır. Ayrıca gelişen inşaat sektörü ve kentsel dönüşüm hareketliliğiyle birlikte ortaya çıkan modern yapılara uyumlu şekilde estetik tasarım kalitesine sahip modern bekçi konteyner yapıları güvenlik personellerinin konforunu sağladığı kadar çevreye de uyum göstermektedir.

Her türlü acil durumda, farklı boyutlarda ve modellerde, birbirlerine monte edilerek daha büyük ve karmaşık yapı sistemlerinin oluşturulmasına müsait şekilde üretilen, altyapı mevcut olduğu takdirde her türlü tesisatı anında yapılabilen bekçi konteyner, kısa ve uzun vadeli kullanımlarda kolay ve zarar görmeden taşınabilmesi nedeniyle fazlasıyla ekonomiktir. Ayrıca kaliteli izolasyon malzemeleri aracılığıyla gereken her türlü yalıtımı sağlamaktadır. Böylece her türlü coğrafyada ve hava şartında personel için maksimum rahatlığı tesis eder. Standart ebat ve tasarımlar dışında kullanılabilen birleştirilme özelliği sayesinde daha çok güvenlik personelinin barındırılması gerektiği büyük yatırımlar için de kolaylaştırıcı ve ekonomik kolaylığı fazlasıyla sağlamaktadır. Duruma göre farklı ebatlara yükselme imkanı olmasına karşılık güvenlik ve bekçi konteyner yapıları genel olarak 2 ile 15 m2 aralığında kullanıma sunulmaktadır. Her ebat için birden fazla model tasarımı mevcuttur. Prefabrik yapı ebatları arttıkça WC, eviye ve iki oda gibi ihtiyaç ve konfor çeşitliliklerini de içerisinde barındırmaktadır.

Sonuç olarak prefabrik yapılar sunduğu olanaklar ve ekonomik olmaları sebebiyle sektörde çok farklı bir yere sahiptir. Hem kendi para ve zaman maliyetlerini minimum seviyeye çekmek isteyen hem de işçi ve personelinin sağlığını, güvenliğini ve konforunu ön planda tutan modern kişi, kurum ve işletmelerin her türlü beklenti ve isteğine cevap verebilecek niteliktedir. Bekçi konteyner, akla gelebilecek her türlü tehlikeye uygun malzeme yapısı, gelişmiş izolasyon sistemi, farklı ebat ve tasarım seçenekleri, çevreye uyumu, esnekliği, her türlü iklim koşulunda kullanılabilmesi ve kalitesiyle müşterinin beklentilerine yüksek oranda uyum sağlamaktadır.

Bekçi Konteyner

Hemen her yerde karşımıza çıkan bekçi kabinlerini yapı ve inşaat şirketlerinin, okulların, sitelerin ve bekçi kabinine ihtiyaç duyulan her alandaki kişilerin, daha uygun oluşundan ötürü ikinci el olarak da satın aldıklarını görmekteyiz. Bu sıklıkla tercih edilir ve uygulanırken bazı hususlara dikkat edildiğinde gayet uygundur bir yöntemdir. Bilindiği gibi bekçi kabinleri istenilen alanda istenildiği kadar kullanılabilir ve başka bir alana rahatlıkla nakliye edilebilir.

Bu tür kabinleri sinema önlerinde bilet gişeleri, danışma kabinleri ve herhangi bir yerde büfe olarak görmemiz mümkündür. Her türlü hava koşuluna uygun oluşundan ötürü dört mevsim rahatlıkla kullanılabilen bekçi kabinleri, sağlam bir izolasyon ile ısı kaybını en aza indirger. Isınma araçlarının ve gerekli teknolojik aletlerin kullanımı için gerekli olan elektriği, iyi döşenmiş bir elektrik tesisatıyla kullanıcıya sunan bekçi kabinleri, amaca uygunluk konusunda alıcısına artı bir kazanç sağlar. üzerine yerleştirilen zeminin düz ve sağlam bir malzemeden olması kabinin ömrünü uzatır ve rahat bir kullanım sağlar. Bu özellikleriyle tekrar tekrar kullanıma açık olan bekçi kabinleri rahat bir şekilde 2. el olarak da kullanılabilir. Düzgün bir kullanımdan geçmiş her 2. el bekçi konteyner, kullanılmaya uygundur. Peki 2. el bekçi kabini alırken nelere dikkat edilmelidir?

2. El Bekçi Konteyner Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2. el bekçi konteyner satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususların başında kabinin sağlamlığı gelir. Boyasının dökülmemiş olması kabinin düzgün bir kullanımdan geçtiğinin göstergesidir. Kapı menteşeleri sağlam olan, rahat açılıp kapanan 2. el bekçi kabinleri tercih edilmelidir. Satın alınan kabin mutlaka başka bir alana nakledileceğinden elektrik tesisatı dikkatli sökülmeli ve yeni konulacak yerde tekrar dikkatli olarak bağlanmalıdır. Prizlerin sağlamlığı ve prize elektrik gelip gelmemesi kontrol edilmelidir. Çünkü elektrik, bekçi kabinleri için olmazsa olmaz bir özelliktir.

İçinde televizyon bulundurmak isteyenler için ise kabinin üst tarafının anten kullanımına uygun olduğu söylenebilir. Kullanım amacına göre ön tarafta açılır kapanır penceresi bulunan kabinler seçilmelidir. Bekçi kabinlerinin dört tarafında cam olması etrafın rahat görünmesini sağlar, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlike durumunda kabin kullanımına artı bir özellik katar. Kabin camlarının dışarıdan veya içeriden herhangi bir etkiyle kırıldığında insana zarar vermeyecek maddelerden üretilmesi, kabinin kullanımını kolaylaştırır, güven verir. Genellikle kabinin tavan kısmı ve kapı üstünün tercih edildiği aydınlatmaların elektrik tesisatıyla uyumu test edilmeli, varsa bir hata düzeltilmelidir. Kabin panellerinin arasına toz, nem, rüzgar ve diğer hava koşullarına dayanıklılık göstermesi için çekilen silikonun sağlamlığına dikkat edilmeli, gerektiği takdirde tekrar silikon çekilmelidir. Böylece kabinin sahip olduğu estetik görüntü de tekrar kazandırılır. Kabin üretilirken kullanılan izolasyon ve yalıtım malzemelerinin kalitesi, 2. el bekçi kabininin her türlü hava şartına uyum sağlayıp sağlamayacağını gösterir. Satın alınacak olan 2. el bekçi kabininin nakliye edilirken kabinin çatısında bulunan ip veya kancaların eskimemiş olması dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Kabinin nakliye edilmesi sırasında zarar görmemesi için geniş bir araç tercih edilmeli, zemin bağlantısı sağlam malzemeler ile yapılmalıdır. 2. el bekçi kabinlerinde güvenlik hususunda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kapının alüminyum malzemeden yapılmış olması ve kilit sisteminin sağlam olmasıdır. Kabin panellerinin zemin ve tabanla bağlandığı bölümlerin eskimemiş olması kullanılacak olan 2. el bekçi konteyner tercih edilme nedenlerinden birisidir. Piyasa iyi gözden geçirilmeli, fiyat-performans açısından en uygun olan 2. el bekçi kabini satın alınmalıdır. Bu hususlar dikkate alındığında gönül rahatlığıyla 2. el bekçi kabinleri kullanılabilir.

Şirketlerin güvenlik bölümlerinde, sitelerde, parklarda, okullarda gördüğümüz içinde güvenlik elemanının bulunduğu ufak kabine fiber bekçi kabini denir. Bekçi konteyner aynı zamanda sinema önlerinde bilet gişesi, şirketlerin önünde danışma kabini, köşe başlarında büfe olarak görmemiz mümkündür. Bu fiber bekçi konteyner çok amaçlı kullanıma açık olduğunun göstergesidir. Rahat taşınabilme imkanıyla her yerde, her şekilde, istenildiği kadar kullanılabilen fiber bekçi kabini sahip olduğu elektrik tesisatıyla da kışın elektrikli soba, yazın ise klima, vantilatör vb. aletlerin kullanılmasına olanak sağlar. Isı yalıtımının da bulunmasından ötürü dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Çevreye uyum sağlayan modern görünümü, bulunduğu yerde kötü bir görüntüye neden olmasını engeller.  Bekçi konteyner nakliyesi çatılarındaki ipler ve kancalar yardımıyla veya forklift ile araçlara yüklenerek kolaylıkla yapılır. İsteğe göre sayıda camı da bulunan fiber bekçi kabinleri güvenlik amacıyla kullanıldığında çevrenin  360° görünmesine imkan sağlar. İç kısma takılacak askı aparatları sayesinde kıyafet asımı için uygundur. Yapıldıkları malzemelerden ötürü kolayca yıkanan ve temizlenen fiber bekçi kabinleri güneş ışınlarından etkilenmez, paslanma, çürüme gibi sıkıntılar göstermez. Yalıtımı sağlanan kabin panellerinin etrafına nem, toz, yağmur suyu ve diğer hava şartlarına karşı dayanıklı olması amacıyla çekilen silikon, aynı zamanda estetik bir görünüm sağlar. Şekil olarak genellikle kare ve dikdörtgen tercih edilir. Kare şeklinde olan kabinler daha geniş bir alan sağlarken, içinde tek kişinin bulunacağı kabinler için genellikle dikdörtgen kabin tercih edilir. İçine döşenen tesisatla telefon bağlantısının sağlandığı bekçi konteyner kimi zaman taksi durağı olarak bile görmemiz mümkündür.

Fiber Bekçi Kabinlerinin Güvenliği ve Uzun ömürlü Kullanımı

Bu kabinlerin camlarının dışarıdan gelen herhangi bir etki sonucu kırıldığında içinde bulunan insana zarar vermeyecek şekilde üretilmesi, kabinin güvenliğini arttırır. İçinde canlı bulunan her alanın sağlam olması gerektiğinden, fiber bekçi kabinlerinin de sağlam olması gerekir. Panellerin, şaselerin, yalıtımların sağlam oluşu, uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım sağlar. Genellikle ön kısmında açılır bir cam bulunduran fiber bekçi kabinleri, dışarıdan gelenin içeri girmeden iletişime geçmesini kolaylaştırır. Fiber bekçi kabininin üzerine konulduğu zeminin düzgün bir beton zemin olması kabinin kullanım ömrünü arttırır, kapıların rahat açılıp kapanmasını, elektrik tesisatının sağlıklı bir şekilde kabine döşenmesini sağlar. Varsa güneş alan taraf için perde de kullanılan kabinlerde sıcak havalarda elektrikle kullanılabilecek her türlü serinletme aracı kullanılabilir. İzolasyona sahip bu kabinler, soğuk havalarda elektrikli soba vb. aletlerle rahatlıkla sıcak tutulabilir. Fiber bekçi konteyner soğuğa ve sıcağa dayanıklılığı hususunda en büyük kanıt, iç ve dış yüzeylerinin 50 derece sıcağa ve -50 derece soğuğa kadar dayanabilmesidir.

En küçük boyutlarda olanlarının bile ufak bir masa ve bir adet sandalye alabildiği bu kabinler güvenlik amacıyla kullanıldığında, içeriye kamera görüntülerinin aktarılması için bilgisayar veya televizyon konulmasına da imkan sağlar. Gece vakti dışarıdan bir etkiye engel olmak için kapılarda kilit sistemi bulunmaktadır. Genellikle silindir kilidin tercih edildiği bekçi konteyner sağlam bir kapıyla birlikte gayet güvenli bir ortam sağlar. Kapılarda genelde alüminyum malzeme tercih edilir. Çoğunlukla beyaz rengin tercih edildiği bu kabinler isteğe göre farklı renklerde de üretilebilir. Profillerin şase üzerine sağlam oturtulması, kullanılan malzeme ve boyaların kalitesi, izolasyon ve zemin kalitesi kabinin ömrü ve sağlamlığı konusunda bize bilgi verir. üzerine binecek yük ağırlığına göre zemin direncinin iyi hesaplanması, bu hesaba göre bir zemine sahip kabinin kullanılması gerekir. Verilen tüm bu ölçütlere sahip her kabin, size rahat ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.