2. El Yük Konteyner

Aktim Yük Konteynerlerini dışarıdan (ÇİN-ABD) ithal etmekteyiz. Ayrıca yerli üretimin yanında modifiye işlemlerini de yapmaktayız. Sıfır yük konteynerleri satışımız ve kiralamamız olduğu kadar 2. el yük konteyner hem satışını hem kiralamasını yapmaktayız. 2. el yük konteyner değerini kaybetmemesinin sebebi yaklaşık 2,5 ton çelikten üretilmiş olmasıdır.

Çelik de her zaman değerli bir madde olduğundan alım satımı yapılmaktadır.

Aktim Konteyner olarak 2. el konteynerleri dünyanın her bölgesinden Türkiye’ ye getirip elimizdeki mevcut 2. el yük konteynerleri dışarı ülkelere pazarlamaktayız. Yurdumuzun her liman bölgesinde sıfır yük konteynerlerimiz ve 2. el yük konteynerlerimiz mevcut depolarımızda bulunmaktadır.çeşitli tipte yük konteynerleri mevcuttur. Ancak en fazla aranılan 20 DC, 40 HC ve 40 RS (klimalı) 2. el yük konteynerleridir. Bu konteynerleri aylık, 6 aylık, yıllık kiraya vermekteyiz. 2. el yük konteyner 10 yılı geçkin sürelerde kullandığımız için içlerini ve dışlarını temizlemek için boya ve paslanan yerlerini değiştirmek şartıyla her türlü bakımlarını yapmaktayız. Şu anda yurdumuzda yük konteynerleri çok faal bir şekilde uluslararası ve yurtiçinde hızlı bir trafik içindedir.Bizim de firma olarak amacımız müşterilerimize iyi hizmet sunmaktır.

2. el yük konteynerlerimiz gemi-uçak-tren-TIR ile taşınmaktadır.

Üstü açık konteyner, reefer konteyner, tank konteyner, standart konteyner, flat rack gibi 2. el yük konteyner çeşitlerimiz mevcuttur.

Firmamız ikinci el yük konteyner teminide yapmaktadır.

Aktim konteyner olarak her çeşit yük konteynerını ithal edip satmaktayız.20 DC. 40DC. 40 HC. 40OT. REEFEER VS.Yurdumuzdaki tüm limanlarda depolarımız mevcuttur. 2. el yük konteyner alım satım revizyon modifiye ve kiralama işleri yapmaktayız.Uluslararası alanda Dünyanın neresinde olursa olsun istenilen ülkeye ve yurtiçine 2. el yük konteyner satışı ve kiralaması yapıyoruz.Ayrıca piyasadan acentalardan ve armatörlerden süresi 10 yılı geçmiş 2. el yük konteynerları almaktayız.Aktim yük konteyner olarak sektörde üst sıralarda yer almaktadır.Armatörler 2. el yük konteynerlarını beş yılda bir sigorta yaptırdıklarından dolayı on yılın bitiminde 2. el yük konteynerlarını bizlere satmaktadırlar.Bizler de tadilat işlemlerini yaptıktan sonra 2. el yük konteynerlarını satışa yurtiçi ve yurtdışı olarak sunmaktayız.Hedefimiz bu sektörde aranılan firma olup müşterilerimize daha iyi hizmet vermektedir.Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı deniz hava kara taşımacılığı olmak üzere lojistik hizmeti sunmaktayız. Aktim 2. el ve sıfır olarak sattığı yük konteynerlarını her geçen gün artan maliyetler karşısında piyasaya direnmek ve hizmet kalitesini her geçen gün arttırmak başlıca hedefleridir.

Yeni imal edilmiş yük konteynerleri olduğu gibi 2. el yük konteyner bulmak da mümkündür. Bunun için gereken bu işi yapan firmaların internet sayfalarında arama yapmaktır. Mutlaka aradığınız ölçülerde ve ebatlarda 2. el yük konteyner bulacaksınız. Bu sitelerde her türlü ihtiyacınıza karşı yeni ve 2. el konteyner bulabilirsiniz. Konteyner ile ilgili her konuda bilgi sahibi olabilmeniz için bu siteler size gerekli olan bilgileri verecektir. Bunun haricinde al, sat türü sitelerde de bu ilanları görebilirsiniz. Her çeşit konteyner çeşidine bu sitelerde rastlamanız mümkündür. Ev konteyneri, ofis konteyneri, wc ve banyo konteynerleri, şantiye konteynerleri alıcı beklemektedir. Bu konuda ihtiyacınız olan her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte 2. el yük konteyner ev konteynerleri kısmında çok çeşidin olduğu muhakkaktır. 1+1 ve 2+1 konteynerler alıcılara kendilerini beğendirmeye çalışırlar. İstenirse ev konteynerleri çok lüks de yapılabilir. Bununla birlikte sadece yatıp, kalkma ihtiyacına binaen yapılan konteynerler de vardır. Aslında yük konteynerleri de ev, şantiye, wc ve banyo konteynerlerine çevrilebilir. Kalmak istediğiniz yere konteyneri yerleştirdikten sonra yapmanız gereken bir kapı ve istiyorsanız aydınlık olması için pencere taktırmanız 2. el yük konteyner istediğiniz tür konteynere çevirebilir. Bu tür konteynerler genellikle yük konteynerlerinin eskimesi sonucu elden geçirilerek ve eklemeler yaparak dönüştürüldüğü konteynerlerdir. Bu nedenle 2. el yük konteyner olarak bunlardan bahsetmek doğru olacaktır.

Sadece 2. El Konteynerler Mi Diğer Konteyner Türlerine Çevrilir?

Buna net cevap vermek gerekirse tek kelime ile hayır denilebilir. 2. el yük konteyner dışında başka biçimde kullanılan konteynerler de istediğiniz şekildeki konteynere çevrilebilir. Hatta bu işi meslek edinmiş firmalar istediğiniz türde yeni konteyner yapabilirler. Bu firmalar sipariş üzerine istediğiniz gibi konteyner üretebilecekleri gibi, ev, ofis, wc, banyo konteynerlerini üreterek satışa sunabilirler. Bu sayede istediğiniz ölçüde, istediğiniz konforda konteynerinize sahip olabilirsiniz. Ayrıca 2. el konteyner istediğiniz her türlü konteyner yapma şansına da sahipsiniz. Ancak yapacağınız masraf buna değer mi onu iyice etüt etmek gerekir. Yoksa işe başladığımızda istediğimiz model sıfır konteyneri alabileceğimiz fiyatın çok üstüne konteyneri yaptırabiliriz. Bunun için iyice araştırmadan konteyner tadilatına girmemek gerekir.

Sadece 2. El Yük Konteyner Mi Kiralıktır?

Elbette ki konteyner imal eden firmalar da kiralama usulüyle konteynerlerine Pazar ararlar. Ancak imalatçı oldukları için bunların da sıfır konteyner kiraladıklarını düşünmemek gerekir. Elbette ki onların da kiraya verdikleri konteynerler kullanılmış olarak 2. el konteyner olarak kendilerine dönecektir. Kiralanacak konteynerler imal edildikten, sonra ilk kiralandıklarında sıfır konteyner olarak geçerler. Daha sonra 2. el yük konteyner olarak anılırlar. çünkü bu konteynerler kullanılmış olurlar. Eğer biz de 2. el yük konteyner arıyorsak firmaların internet sitesinden veya al, sat türü sitelerden faydalanabiliriz. Bunun için google’a satılık veya kiralık konteyner yazmamız yeterli olur. Size bir sürü seçenek arasından muhakkak beğeninize uyacak konteyneri bulacaktır.

Hatta konteynerlerin başka bir sürü kullanım alanı da vardır. 2. el yük konteyner kullanılarak konteynerlere bir sürü kullanım alanları yaratılabilir. Hatta ısı yalıtımı yapılırsa bir ailenin rahatlıkla kalabileceği konteyner evler de yapılabilir. İsteğe göre 1 odalı ve 2 odalı yapılabilen ev konteynerlerin mutfağı istediğiniz gibi, odaları ve mobilyalarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Şantiyelerde ise genellikle işçilerin kalması için yapılan konteynerler genellikle 2. el yük konteyner kullanılarak yapılır. Bu konteynerlere fazla masraf yapmak gerekmez. İçine ranzaları koyduğunuzda size şantiye konteyneri yapılmış olur. WC ve banyo konteynerler için de durum böyledir. Tuvalet için klozet, banyo için duş kabini ve duş koyduğunuzda konteyner kullanmak istediğiniz durumu alır.

2. El yük konteyner piyasası da bulunmaktadır. Ancak yük konteyneri daha sıklıkla piyasada görülmektedir. Bunun nedeni ise ev, ofis ve bunun gibi konteynerlerin sabit yerlerde bulunması ve mobil konteynerlerin de özel üretim olması 2. el yük konteyner için ikinci eli daha cazip kılmaktadır. Nedenlerden birisi de yük konteynerin daha çok yıpranması ve elden çıkarılmasıdır. Ayrıca bu tür konteynerler başka işler ve yapılar için de düzenlenebileceğinden ikinci el satışları daha cazip hale gelmektedir.

2. El Yük Konteyner Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2. El yük konteyner almak için dikkat edilecek hususlara gelince, ihtiyacımızı hangi tür konteynerlerin gidereceğini iyi etüt etmemiz gerekmektedir. Bununla birlikte internette iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bunun için ikinci el siteleri mevcuttur. Buralara ilan veren konteyner firmalarının ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca internette şahıslarla ilişki kurmaktansa firmaların sitelerini incelemek daha doğru bir hareket olacaktır. Firmalar müşteri kaybetmemek amacıyla çok da müşterilerini aldatacak bir konuma kendilerini getirmek istemezler. Bununla birlikte şirketlerin elinde birden çok 2. El yük konteyner de olabilir. Hatta 2. El yük konteyner almak istiyorsak firmalarla da birebir görüşülebilir. Firmaların tecrübelerinden faydalanarak bu konuda daha fazla bilgi toplayabilirsiniz. Usman kişilere danışarak da ikinci el konteyner hakkında bilgi edinmek de, bu tür konteyner almak için başka bir yoldur. 2. El yük konteyner alırken de garanti koşulları oluşabilir. Ya konteynerin garantisi bitmemiştir ya da satın aldığınız firma size ikinci el de olsa alacağınız konteyner için de garanti verebilir. Hatta 2. el yük konteyner alacaksanız sözleşme de yapmanız menfaatinize olacaktır. En azından bir sorunla karşılaşacak olursanız aldığınız konteynerin o firmadan alındığını kanıtlayabilirsiniz. Alacağınız konteynerlerin taşınması işi de önemlidir. Bunları alırken mutlaka teslim adresine teslim edilip edilmeyeceğini de anlaşmanıza koyun. Ona göre pazarlık yapmakta yarar vardır.

Eğer 2. el yük konteyner almak istiyorsanız yapmanız gereken bu tür konteyner bulduğunuzda iyice incelemenizde yarar vardır. Kullanılmış konteyner hasarlı veya göremediğiniz yerlerinden yıpranmış olabilir. Bunların tamir edilmesi gerekebilir. önceden incelemeden alırsanız sonra size bu eksiklikler mali olarak yük yaratabilirler. Eğer firmalardan bu tür konteynerleri alırsanız hasarlı çıkma olasılığı daha da azalır. çünkü firmalar 2. el ISO yük konteyner satacaklarsa bu konteynerleri sıkı bir denetimden geçirirler ve eksikleri varsa tamamlarlar, tamire ihtiyaçları varsa tamir ederler. Firmalar bu işi yaptıkları için şahıslardan daha az masrafla konteynerleri tamir edebileceklerinden bunun kararını daha kolay alabilirler. Şahıslar ise kendileri tamir yapamayacakları için bu işten mümkün olduğunca kaçınmak isterler. Eğer gözle görülebiliyorsa ve satışa engel olacaksa ancak o zaman tamir cihetine gidebilirler.

Bütün bunlarla birlikte 2. el yük konteyner almak isteyenler bunları yük taşımada kullanmak için almayabilirler. çünkü yük konteynerleri değişik alanlarda da kullanılabilmektedir. İyi elden geçirilen ikinci el konteynerler wc konteyner, banyo konteyner, şantiyelerde kullanılan işçilerin kalabileceği yatakhane konteyner olarak da kullanılabilirler. Bununla birlikte bu konteynerler ev ve ofis, hatat biraz iyi düzenlenirse fasrika ve atölyelerin yapımında da kullanılabilirler. Mesela mobil konteynerleri bu işlerin yapımında kullanmak maliyetli olabilmesine rağmen, yük konteynerleri daha ucuz olacaklarından onların bu alanlarda kullanılması daha ucuz maliyet çıkaracağından tercih sebebi olabilir. Bütün bunlarla birlikte her işte olduğu gibi ikinci el konteyner almaya karar verdiyseniz yapabileceğiniz en güzel uzmanlardan yardım almaktır. Bununla birlikte kendini kanıtlamış bu işi yapan güvenilir firmalardan da bilgi alınabilir.

2. El konteyner

Günümüzde her alanda büyük bir payı bulunan satışlar arasında olan 2. el satış şekli, son zamanlarda konteyner sektöründe de yoğunlukla tercih edilmektedir. Şirketler vb. kuruluşlar kar amacı gütmeleri nedeniyle ürünleri sıfır olarak satın almak yerine ikinci el olarak satın alırlar. Konteyner sektöründe 2. el konteyner önem görmesinin başlıca sebebi, şirketlerin kısa süre kullanacakları ürüne yüksek miktarlarda para ödemek istememeleridir. Bu düşünce ile hareket eden kuruluşlar kiralama yönteminden veya 2. el konteyner satışından faydalanırlar. Dönemsel bazlı işlerde daha çok tercih edilen bu yöntemler, kullanıcısına iş bittiğinde konteyneri rahatlıkla elden çıkarma imkanı sunar.

2. el konteyner satışı yapan firmaların kaliteyi düşürmeden ürün sunması, kullanılmışlık süresi az ve defosu bulunmayan konteynerlerin satışını yapması firmanın tercih edilme nedenlerindendir. Bu yöntem tercih edilmek istendiğinde piyasanın iyi araştırılması, uygun fiyatlara uygun ürün sunan firmalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde piyasanın üzerinde satın alınan bir konteyner iş bittiğinde tekrar satışa sunulduğunda zarar edilmesi muhtemeldir. Firmalar tercih edilirken ürün ve model sayısı fazla ve aynı zamanda sağlam referanslı olmalarına dikkat edilmelidir. ürünlerin alım satım ve montajını kendi bünyesinde barındıran firmalardan satın alınan ürünler, diğer firmalardan satın alınan ürünlere göre fiyat olarak daha uygundurlar. 2. el konteyner satışı yapan firmalardan ürün alınmadan önce ek olarak satış sonrası hizmet, kurulum, nakliye ve garanti gibi konularda güvence istenmelidir. Bütçesine uygun fiyatlarda kendi konteynerine sahip olmak isteyenlerin en çok faydalandığı yöntem olan 2. el konteyner satışı, bu durumda kiralama yönteminin önüne geçer. Kullanım amaçlarına göre satın alınacak olan 2. el konteynerlerde nelere dikkat edilmelidir?

Kullanım Amacına Göre 2. el konteyner Satışları

Yük taşıma amacıyla kullanılacak olan yük konteynerleri, iyi bir piyasa araştırmasıyla kaliteli ve uygun fiyata 2. el konteyner satışı yapılan firmalardan kolaylıkla tedarik edilebilir. Satın alınacak olan yük konteynerinin az kullanılmış olanlarının, defosunun bulunmayanlarının tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda kullanım aşamasında problem yaşanması kaçınılmazdır. Ofis olarak kullanılacak konteynerler 2. el olarak satın alınmak istendiğinde öncelikle genel sağlamlığına ve izolasyonunda kullanılan malzemelerine dikkat edilmelidir.  Elektrik tesisatının sağlamlığı önemlidir çünkü ofis konteynerlerinin vazgeçilmezi olan konu elektriktir. Uygun yerlerde yeterli sayıda prizi bulunan konteynerler tercih edilmelidir. Konteyner içerisinde lavabo vb. sıhhi tesisat gerektiren iç aksamlar istenildiğinde 2. el konteyner satışı yapan firmalara bu şekilde ölçüt verilmeli, buna göre sunulan konteynerlerin sıhhi tesisatlarının borularının sağlamlığına kadar kontrol edilmelidir.

Kullanım sırasında yaşanabilecek olan her türlü problemin gerçekleşmemesi için satın alımdan önce ürünü tümüyle kontrol etmek çok önemlidir. Şantiyelerde genellikle yatakhane ve yemekhane olarak kullanılmak üzere tercih edilen konteynerler 2. el konteyner satışı yapan firmalardan satın alınırken, iç planlamanın iyi yapılmasına ve içerisine yerleştirilecek eşyaların tam olarak sığacağı bir konteyner olmasına özen gösterilmelidir. Dört mevsim kullanılabilmesi ve içerisinde barınan insanların konforunun sağlanması amacıyla tıpkı ofis konteynerlerinde olduğu gibi izolasyon, elektrik ve sıhhi tesisat gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir. Yine şantiye veya park, bahçe, panayır gibi alanlarda kullanılan WC konteynerleri de 2. el konteyner satışı yapan firmalardan satın alınabilir. Bu tür konteynerlerde kullanılan mermer, seramik, musluk gibi araçların kaliteli ve az kullanılmış olmasına, varsa sorunlu olan bölümlerinin değiştirilmesine özen gösterilmelidir. Günümüzde 2. el satışın hızla yayıldığı bir alan olan konteyner sektörü, bu hususlar dikkate alındığında uygun fiyatlarla uygun ürünleri satın almamıza olanak sağlar.

2. el konteyner bulmak için araştırma yapacaksak en iyi araştırma yapabileceğimiz yer internet olacaktır. İnternette yapacağımız araştırmalarla konteyner yapan firmaların sitelerinden 2. el konteyner bulmak mümkün olacaktır. Bunun haricinde al, sat siteleri de araştırma yapabileceğimiz yerlerdir. Ancak daha geniş bir araştırma yapıyorsak, tır garajlarını, limanları ve hava alanlarını da dolaşabiliriz. Orada da yük taşıyan firmalar satacakları konteynerleri bırakabilirler. İyice bir inceleme sonucunda 2. el konteyner bulmak hiç de zor olmayacaktır. Ancak bu araştırmayı yaparken yeni konteyner fiyatlarını da bilmemiz gerekmektedir ki 2. el konteyner alırken aldanmayalım.

2. el konteyner hangi sektörlerde daha çok kullanılır?

2. el konteyner ilk bakıldığında kullanım amacına göre şantiyelerde, wc, banyo gibi yine şantiyelerde kullanılan konteyner türleridir. Bunlar için 2. el konteyner tercih edilmesinin nedeni, bu konteynerlerde konforun ve birinci sınıf malzemelerin kullanılmış olması gerekmediğindendir. Bir yük konteyneri bile istenirse şantiyelerde işçilerin yatacakları yerlere dörüştürülebilir. Bununla birlikte yük konteynerleri wc ve banyo konteyneri olarak da kullanılabilir. Küçük tadilatlarla bu mümkündür. Hatta ihtiyacı olanlar için ev olarak bile kullanılmaya müsait duruma çok kolay getirilebilir. Aslında araziniz varsa 2. el konteyner alarak bunu yazlık durumuna geçirmeniz bile mümkündür. Ancak yazlık olarak kullanılacak konteynerlerin izalasyonlu olması daha yerinde olacaktır. Biz yazlıklarımızı genellikle sıcak bölgelerde seçtiğimiz için izalasyon mutlaka önemlidir. Bununla birlikte izalasyonlu 2. el konteyner bulmak da mümkündür. İyice araştırma yapılırsa bu mümkün olabilir.

2. el konteyner yük konteynerlerinde daha sık satışa çıkar. Çünkü firmalar yük taşıma işini bıraktıklarında ellerinde bulunan konteynerleri satmayı düşünürler. Ayrıca titiz firmalar yeni konteyner kullanmayı düşünebilirler. Ya da işlerinin titizliği nedeniyle konteynerlerini yenileme yoluna gidebilirler. İşte bu durumda ellerinde bulunan 2. el konteyner için satış yapmayı düşünebilirler. Bu nedenle de ya kendi firma sitelerinde, ya da ikinci el satış yapan sitelerde ilan vererek konteynerini satmayı düşünebilirler. Sıkı bir araştırmayla konteyner almak istiyorsanız bu ilanları izleyerek veya bizzat söylediğimiz gibi liman, tır garajları ve havaalanlarında bu konteynerlere ulaşabiliriz.

Tüm bunlarla birlikte ev, ofis, şantiye konteyneri de 2. el konteyner olarak karşımıza satılık olarak çıkabilir. Al, sat sitelerinde bu tür ilanlara sıklıkla rastlayabiliriz ancak bu tür konteynerler sabit oldukları için taşınması güçtür. Ama bunlar bulundukları arazi ile de satışa çıkarılabilirler. Ancak bu tür konteynerleri arazisiyle birlikte almak istiyorsak karşımıza tapu işlemleri de çıkacaktır. Ya da arazisiyle birlikte almak istemiyorsak ve sadece konteynerler satılıyorsa o zaman bunları yerinden sökmemiz gerekebilecektir. İşte bu nedenle sabit konteynerlerin satılması güç olabilecekken, yük taşıma işleminin yapıldığı 2. el konteyner dana çabuk satılabileceğinden satışında fazla sorun çıkmayacaktır. O nedenle yük konteynerlerinin satışı daha fazla olabilir.

Hatta örnek olarak alacak olursak iki, üç katlı bir konteyner evin, vela büyük alanlar kaplayan şantiye, fabrika gibi yerlerdeki satılık konteynerlerin sökümü de zaman ve maliyet açısından sorun teşkil edeceğinden bunların satışına sahipleri daha zor karar verebilirler.eğer söküm işlemi hem maddi yönden, hem de zaman yönünden 2. el konteyner almayı göze alabilirseniz, ikinci el konteyner almakta da bir sakınca yoktur. Hele hele yeriyle birlikte satılmıyorsa atölye, şantiye ve atölye gibi yerlerin yapımında kullanılan konteynerleri satmak daha da zordur. Bunların sökümü küçük bir ev konteynerinin satışından hem zaman yönünden, ham da parasal yönden daha fazla olacaktır. Tüm bunlarla birlikte siz konteynerinizi satmayı düşünürseniz her halukarda satabilirsiniz. Sadece fazlasıyla paranız ve zamanınızın olması bu iş için yeterlidir.

Devir ticaret devri olunca insanlar pek çok ürünü ithalat ve ihracat için gönderiyor ya da alıyor. Ama özellikle de uzak yerler arasında gönderim yapıldığında ürünlerin güvenli bir şekilde aktarılması da oldukça zorlaşıyor. Özellikle ülkemiz lojistik olarak oldukça uygun bir ülkedir. Dolayısı ile de pek çok yere ürün gönderimi yapılıyor. Önemli liman kentlerimiz var ve durmadan ürün gönderiminin yapıldığını da söylemek gerekiyor. ürünlerin güvenli bir şekilde gönderilmesi için pek çok ayrıntıya da dikkat etmek gerekiyor. Mesela hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılığında en çok kullanılan şeylerden biri yük konteynerleridir. Çünkü konteynerler olmadan ürünleri güvenli bir şekilde bir yerden başka bir yere göndermek ne yazık ki mümkün değildir. Aslına bakılırsa konteyner almak isteyen kullanıcılar genellikle sıfır konteynerlere yöneliyor. Ama 2. el konteyner satın almanın sıfır almaktan çok da fazla farkı yok. Karşılaştırma yapıldığında sizler de göreceksiniz.

  • öncelikle sıfır konteynerler ürünlerinizi güvenli bir şekilde bir yerden başka bir yere gönderirken ikinci el konteynerler de aynı işlemi yapıyor.
  • çelik çok kullanışlı ve ömürlük bir ürün olduğu için sıfır konteynerler de ikinci el konteynerler de her zaman uzun ömürlü oluyor.
  • Sıfır konteynerler de ikinci el konteynerler de soğutma ve havalandırma sistemlerine sahip oluyor.
  • İkinci el konteynerler ile sıfır konteynerler arasındaki farklara değinecek olursak sıfır konteynerlerin garanti kapsamlarının daha uzun olduğunu söyleyebiliriz.
  • Görüntü açısından da sıfır konteynerler ikinci el konteynerlere göre biraz daha temiz görülmektedir.

Yani anlayacağınız gibi 2. el konteyner ile sıfır konteyner arasında çok da fark yoktur. Sadece garanti kapsamına çok önem veriyorsanız o zaman sizler de sıfır konteynerleri değerlendirin. Ama aralarında fiyat olarak ciddi bir fark bulunuyor. Çünkü 2. el konteyner fiyatları çok daha uygundur ve müşterilerin de ceplerini yakmaz. Bu nedenle de mantıklı hareket etmek istiyorsanız o zaman 2. el konteyner satın almalısınız.

Yük Konteynerlerinin özellikleri

öncelikle büyük firmalar için yük konteynerlerinin önemi oldukça büyüktür. Çünkü neyin nereye taşındığı firmalar için oldukça önemlidir. Bu konteynerler sayesinde hem katı hem de sıvı malzemelerin taşınması oldukça kolaydır. Aynı zamanda da yük konteynerlerinin boyutlarına da kullanıcılar karar vermektedir. Özel üretim yapıldığı için de tüm konteynerlerin sizlerin hizmetinde olacağından emin olabilirsiniz. Bu 2. el konteyner taşıma kapasitesine değinecek olursak her bir kenarı 96 tona kadar ağırlık taşıyabiliyor. Bu sayede de içlerine çok fazla ürün yüklemesi yapabiliyorsunuz. Tabi ki bu konteynerlerin çelikten mi yoksa alüminyumdan mı yapıldığı da önemli bir konudur.

Yük konteyneri satın alırken seçmiş olduğunuz firmaya da önem vermelisiniz. Çünkü sektör çok büyük olunca sizlere sunulan ürünlerde de fazlaca fark bulunuyor. Sizlerin amacına uygun olan ve sizlere hizmet vermek amacına uyan konteynerleri tercih etmelisiniz. Özellikle de çelik olan konteynerler tarafından tercih etmelisiniz. Çünkü çeliğin dayanımı çok daha yüksektir. Hem ısıya hem de ışığa karşı direnci fazladır. Yani bu konteynerler sayesinde güvenli bir şekilde ürünlerinizi istediğiniz kadar uzağa gönderebilirsiniz. Eğer kaliteli bir firma ile anlaşırsanız o zaman daha iyi hizmet alırsınız. Yıllık konteyner bakımlarını yaptırır ve taşıma işleri için de bu firmalardan yararlanırsınız. Aynı zamanda da 2. el konteyner satın almak istiyorsanız bunu bireysel bir satıcıdan değil de bir firmadan almak çok daha güven verecektir. Bu nedenle de öncelikle satın alacağınız firmayı iyi bir araştırın sonrasında da net kararınızı verin.

Avrupa konteynerların yaygın kullanımına bizden çok önce başladı. 2. el konteyner pazarının hızla gelişmesi de, bunu takip etti. Türkiye’de yük taşımacılığı için konteynerlar uzun süredir kullanılıyor olsa da, farklı kullanım alanların yaygınlaşması yeni yeni mümkün oldu. Son yıllarda Türkiye’de de 2. el konteyner pazarı hızlı bir gelişim gösteriyor. İkinci el konteyner pazarı kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesinde ekonomik modeller sunabiliyor.

2. El Konteyner Fiyatları

  • Yük Konteynerları

Yük konteynerları, ulaşımı sağlanan ürünlerin sayısının ve çeşitliliğinin artışını sağlamıştır. Özellikle özel tasarım konteynerların yaygınlık kazanması, daha önce uzun mesafelerde taşınması mümkün olmayan ürünlerin uluslar arası taşımacılık standartlarına göre taşınabilmeleri imkanını yaratmıştır. Sıvı ürünlerin taşınmasını sağlamak için, içine tüp yerleştirilen konteynerlar önemli bir ihtiyaca cevap vermiştir. Soğutuculu konteynerlar, gıda ürünlerinin uzun mesafelerde tazelerinin korunmasını ve kaliteli bir hizmeti mümkün kılarak, gıda sektörünün gelişmesine de katkı sağlamıştır.

Türkiye’de 2. el konteyner, en çok satılan ürünler, yük konteynerlarıdır. Farklı şehirlerde şubeleri olan üretim firmaları, gıda firmaları, ilaç firmaları, vs. yük konteynerlarının işlevselliğinden faydalanmaktadırlar. Taşınacak ürünün niteliğinin yanı sıra, taşıma araçlarının yapısına ve boşaltma işlemlerine uygun tasarlanmış yük konteynerları, hem kara taşımacılığında hem deniz ve hava taşımacılığında tercih edilmektedirler.

  • Konut & Ofis Konteynerları

Konut ve ofis konteynerları, dayanıklı ve taşınabilir yapıları sayesinde betonarme yapıların egemenliğindeki günlük yaşama önemli bir değişiklik katmıştır. Konut ve ofis konteynerları ortalama üç gün içinde kurulabilmektedir ancak bu süre temel yapımı ile birlikte on günü bulabilmektedir. Kullanıcılar kişisel ihtiyaçlarına ve iş yerlerinin gelişim özelliklerine göre özelleştirilmiş konteyner yapılarla, ekonomik ve mobil imkanlar kazanabilmektedir. Gelişmiş ısı ve ses yalıtım sistemlerinin kullanılabildiği konut ve ofis konteynerları, kullanıcılar kışın soğuktan, yazın sıcaktan korunabildikleri ideal yaşam ve çalışma alanlarına kavuşabilmektedirler.

Türkiye’de ikinci el konteyner konut konteynerları açısından yaygınlık kazanmakla beraber, yük konteynerları kadar fazla ürün bulmak henüz mümkün değil. Buna rağmen standart ve özel tasarım konteyner yapılar hızla şekillenmektedir.

  • Tuvalet Konteynerları

Tuvalet konteynerları özellikle festival alanlarında sıkça kullanılmaktadırlar. Gezi alanlarında, çarşılarda, belediye ve kamu etkinliklerinde yaygın bir kullanım alanı oluşmaktadır. Kullanıcılara, organizatörlerle ve kamuya açık alanlarda ihtiyaçların karşılanması için pratik çözümler sunmaktadır. Kabin sayısı ve duş özelliklerine göre farklı fiyatlandırmalar alabilmektedirler. Özellikle taşınabilir olmaları sayesinde 2. el konteyner pazarında tercih edilmektedirler.

Konteynerların sürekli gelişim göstermeleri ve özel tasarım konteyner ürünlerinin gündelik yaşamda iyice yer etmesi, 2. el konteyner önemli bir canlılık getirdi. Kullanıcıların daha ekonomik ürünlere kavuşma imkanı kazandığı 2. el konteyner, ürün yelpazesinin çeşitliliği ile büyük ve durağan olmayan bir pazar haline geldi. Pazarın gelişimi, şüphesiz ki, konteyner yapıların günlük yaşamımızda edindiği yer zamanla daha da büyük hale getirecektir. Yatırımcıların konteyner yapılarına ve 2. el konteyner pazarına duydukları ilginin artması, konteyner yapılarının gelişimini desteklediği gibi özel tasarım ürün yelpazesini de çeşitlendiriyor. Olasılıkla, gelecekte betonarme çevre düzenlemesinin yerine, artan nüfusun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, daha ekonomik ve pratik yapılar olarak konteyner yapıların tercih edilişi artacaktır. Böylece konteyner yapıların geri dönüşüm özellikleri sayesinde ülke ekonomilerine de olumlu katkılar sağlanacaktır. Hem de kullanıcılar için daha pratik ve keyifli yaşam alanları oluşturulacaktır. Konteyner yapıların sunduğu görsel ihtimaller de, şehir planlamasında konforun ve görsellik keyfinin arttığı gelişimlere olanak sağlayacaktır. 2. el konteyner hızlı gelişimi de, kullanıcıların bu imkanlara erişebilirliğini arttıracaktır.

Firmamız Her Türlü 2. el konteyner Temininde Bulunmaktadır.