Kiralık Konteyner

Aktim Konteyner olarak sıfır, 2. el konteyner satışı yapmaktayız. Ayrıca yaşam konteyner ve iso yük konteyner her çeşidini kiralama yolu ile müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Kiralık konteyner için daha detaylı bilgiyi bizimle iletişime geçerek edinebilirsiniz.

Kiralama hizmetlerimiz konteyner ve yük konteyneri kiralaması olarak yurt içi ve yurt dışı olmak üzere yapılmaktadır.

Globalleşen dünyada bizim Aktim olarak bu hizmeti vermemizin ekonomiye katkısı büyüktür. Depolarda uyuyan malları güncelleştirip değerli müşterilerimizin hizmetlerine sunmaktayız.Kiralama yöntemi yaşam konteyner olarak kiralık ofis konteyner, kiralık şantiye konteyner, kiralık yemekhane konteyner, kiralık yatakhane konteyner, kiralık WC konteyner, kiralık güvenlik kabini olmak üzere çeşitlendirilebilir. Ayrıca kiralık yük konteynerlerini kiralık 20’lik konteyner,kiralık 40’lık konteyner,kiralık tank konteyner, kiralık reefer konteyner, kiralık flat rack olarak çeşitlendirebiliriz.Kiralama yönteminde müşteri konteynerin gelip gitme hizmete sunulma aşamasında hiçbir şeye karışmaz. Gerekli Vinç ve nakliye hizmeti firmamız tarafından karşılanmaktadır.Müşteri sadece kiralanan konteynerin yerini tespit eder.Faturası kesilen konteyner bedelini havale yolu ile öder.

Kiralama aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık olamak üzere çeşitlendirilebilir. Verilen ürünün hasarsız bir şekilde geri gelmesi çok önemlidir.Eğer hasar var ise profesyonel ekibimiz hasar tespiti  yapıp gerekli çalışma yapıldıktan sonra masraf faturası uygun bir şekilde müşteriye çıkartılır.Müşteri sözleşme gereği çıkan faturayı ödemek zorundadır. Kiralanan konteynerler genelde kara yolu veya deniz yolu ile taşınır.İthalat ve ihracatçılarımız için kiralama yöntemi  çok uygundur ve müşteriye kolaylık sağlar.ürünlerinin garantili ve çok temiz bir şekilde taşınmasını sağlar.Yapılan bu çalışmadan dolayı her sektör mutludur.Bazı firmalar kiralama yöntemi haricinde konteynerleri satın almak suretiyle aynı işlemi yaparlar.Kiralama mevcut sektörde her geçen gün müşteri sayısını daha ileriye götürmektedir.Kiralanan konteynerlerin bakım ve onarımı müşteriye daha iyi hizmet verebilmek için mevcut depolarımızda yapılmaktadır. Hedefimiz müşteri memnuniyetidir.

Firmamız istenilen nitelikte ve ölçüde kiralık konteyner hizmeti vermektedir.

Asıl konumuz olan kiralık konteyner bölümü açıklamadan önce; konteyner nedir, ne amaçla kullanılır, tarihçesi nedir ve ne gibi çeşitleri vardır bunlardan bahsetmemiz gerekir. Çünkü taşımacılık ve uluslararası nakliye sektörü gün geçtikçe ilerlemekte, şuan birçok sanatçı bile konteynerler sayesinde taşınıyor, WC kullanıyor, hatta yemek yiyorlar.

Konteyner; tekrar tekrar kullanılabilen çelik kutu şeklindeki yapılardır temelinde. Ancak uluslararası taşımacılık sisteminde, içindeki ürün ya da hizmet araçlarının zarar görmeden hasarsız olarak gereken yere güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan yapılardır. Günümüzde satılık konteyner ve Kiralık Konteyner olmak üzere iki çeşitte pazarlama sektörüne sunulmuştur. Ayrıca konteyner sektörü günden güne gelişim göstererek aşağıdaki çeşitlere ulaşmıştır;

  • Özel tasarım konteyner
  • Kimyasal atık konteyner
  • Atık konteyner
  • Wc&Duş konteyner
  • Cafe ve büfe konteyner

Standartlaştırılmış bir çelik konteyner ilk olarak Amerika Silahlı Kuvvetleri tarafından 1950 li yıllarda geliştirilmiş daha sonrada yayınlanmıştır. Şuanda tüm dünyanın deniz, kara, ray ve hatta çok özel durumlarda hava taşımacılığında bile kullanılan Kiralık Konteyner hizmeti hem taşıyıcı firmaya hem de alıcı firmaya kolaylık sağlamaktadır.

Kiralık konteyner avantajlarına değinmek gerekirse; öncelikle sıfır konteyner maliyetinden ve resmi evrak işlerinden kurtarmaktadır. Bir avantajı ise ikinci el konteynerlerin hasar tespiti ve ya satıcı ilişkileri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kiralanan ürün ne olursa olsun kiralama firmaları ürünlerini size sıfırmış gibi hazırlarlar ve kullandığınız ürünü ilk defa siz kullanıyormuşsunuz gibi temiz verirler. Kiralama sektörünün bir üyesi olan kiralık konteyner firmaları da aynı prensipte çalışmaktadır. Bu sebepten konteyneri ikinci el almaktansa kiralamak ve depolama gibi hem uzun vadede oluşturulan hem de masraflı zahmetlerden kurtarmış olur. Gelişen demir-çelik konteyner teknolojisi sayesinde açılıp kapanabilen konteynerler üretilmiştir. Bu ürünlerde Kiralık Konteyner sıralamalarına girmiştir. Kullanımı oldukça basit ve birkaç saat içerisinde kurulan bu konteynerler günümüzde restoran, satış ofisi, acil sağlık kabini, kan merkezi kabini isimleri ile adlandırılarak kullanılmaktadır. Konteyner üretimleri günümüzde yükseklik, metrekare, uzunluk olarak çeşitli ölçü standartlarında üretilmektedir. En çok kullanılan konteyner ölçüleri 20 feet ve 40 feet olmak üzere ayrılmaktadır. Uluslararası taşımacılıkta bu iki ölçüden en çok kullanılanı 20 feet dir. Kiralık konteyner işlemleri de ülkemizde genelde 20 feet ölçüleri üzerinden yapılır.

Konteyner sektörü 2000 yılından itibaren sadece taşımacılıkta kullanılmaktan oldukça öteye geçmiştir. Özellikle dünya turlarına ve uç sporlara meraklı sporcular, yanına çok fazla eşya olmak zorunda olan bireyler özel tasarım konteynerler sayesinde ihtiyaçlarını gidermektedirler. Bu konuda yine kiralık konteynerler devreye girmektedir. Uzun vadeli kiralamalarda indirim ve kampanya imkanı sunan firmalar sayesinde, konteyner kullanıcılarının da maliyeti oldukça düşmüş olmaktadır.

Kiralık konteyner ince uzun yapı sayesinde doğal afet ve kriz dönemlerinde yaşam alanı oluşturmak özelliği de vardır. Acil durum kabinleri ve modüler kabinler bu sayede insan sağlığını önemseyen bir yapı haline gelmiştir. İnternette bir konteynerden harika yaşam alanları, hatta kalıcı ikametleri haline getiren insanlar görmeniz mümkündür. Plastik malzemeler gibi doğaya zararı olmayan çelik konteynerler, taşınabilir ve az yer kaplaması sebebi ile oldukça kullanışlıdır. Son olarak konteynerlerin en önemli özelliği taşıma kapasitesidir, tonlarca eşyanızı, ya da nakil edeceğiniz ürünleri, hatta içerisinde yaşayabileceğiniz ev gereçlerinizi hiç hasar vermeden, su ve ateş geçirmeden saklamanızı sağlarlar. Depo olarak saklanan konteyner alanlarında, bir binanın alt katını tutmaktansa konteyner kiralamanız sağlam kapısı ve mühürlenme özellikleri ile daha avantajlı ve her ihtiyacınız için kullanışlıdır.