2. El Yük Konteyner

Aktim Yük Konteynerlerini dışarıdan (ÇİN-ABD) ithal etmekteyiz. Ayrıca yerli üretimin yanında modifiye işlemlerini de yapmaktayız. Sıfır yük konteynerleri satışımız ve kiralamamız olduğu kadar 2. el yük konteyner hem satışını hem kiralamasını yapmaktayız. 2. el yük konteyner değerini kaybetmemesinin sebebi yaklaşık 2,5 ton çelikten üretilmiş olmasıdır.

Çelik de her zaman değerli bir madde olduğundan alım satımı yapılmaktadır.

Aktim Konteyner olarak 2. el konteynerleri dünyanın her bölgesinden Türkiye’ ye getirip elimizdeki mevcut 2. el yük konteynerleri dışarı ülkelere pazarlamaktayız. Yurdumuzun her liman bölgesinde sıfır yük konteynerlerimiz ve 2. el yük konteynerlerimiz mevcut depolarımızda bulunmaktadır.çeşitli tipte yük konteynerleri mevcuttur. Ancak en fazla aranılan 20 DC, 40 HC ve 40 RS (klimalı) 2. el yük konteynerleridir. Bu konteynerleri aylık, 6 aylık, yıllık kiraya vermekteyiz. 2. el yük konteyner 10 yılı geçkin sürelerde kullandığımız için içlerini ve dışlarını temizlemek için boya ve paslanan yerlerini değiştirmek şartıyla her türlü bakımlarını yapmaktayız. Şu anda yurdumuzda yük konteynerleri çok faal bir şekilde uluslararası ve yurtiçinde hızlı bir trafik içindedir.Bizim de firma olarak amacımız müşterilerimize iyi hizmet sunmaktır.

2. el yük konteynerlerimiz gemi-uçak-tren-TIR ile taşınmaktadır.

Üstü açık konteyner, reefer konteyner, tank konteyner, standart konteyner, flat rack gibi 2. el yük konteyner çeşitlerimiz mevcuttur.

Firmamız ikinci el yük konteyner teminide yapmaktadır.

Aktim konteyner olarak her çeşit yük konteynerını ithal edip satmaktayız.20 DC. 40DC. 40 HC. 40OT. REEFEER VS.Yurdumuzdaki tüm limanlarda depolarımız mevcuttur. 2. el yük konteyner alım satım revizyon modifiye ve kiralama işleri yapmaktayız.Uluslararası alanda Dünyanın neresinde olursa olsun istenilen ülkeye ve yurtiçine 2. el yük konteyner satışı ve kiralaması yapıyoruz.Ayrıca piyasadan acentalardan ve armatörlerden süresi 10 yılı geçmiş 2. el yük konteynerları almaktayız.Aktim yük konteyner olarak sektörde üst sıralarda yer almaktadır.Armatörler 2. el yük konteynerlarını beş yılda bir sigorta yaptırdıklarından dolayı on yılın bitiminde 2. el yük konteynerlarını bizlere satmaktadırlar.Bizler de tadilat işlemlerini yaptıktan sonra 2. el yük konteynerlarını satışa yurtiçi ve yurtdışı olarak sunmaktayız.Hedefimiz bu sektörde aranılan firma olup müşterilerimize daha iyi hizmet vermektedir.Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı deniz hava kara taşımacılığı olmak üzere lojistik hizmeti sunmaktayız. Aktim 2. el ve sıfır olarak sattığı yük konteynerlarını her geçen gün artan maliyetler karşısında piyasaya direnmek ve hizmet kalitesini her geçen gün arttırmak başlıca hedefleridir.

Yeni imal edilmiş yük konteynerleri olduğu gibi 2. el yük konteyner bulmak da mümkündür. Bunun için gereken bu işi yapan firmaların internet sayfalarında arama yapmaktır. Mutlaka aradığınız ölçülerde ve ebatlarda 2. el yük konteyner bulacaksınız. Bu sitelerde her türlü ihtiyacınıza karşı yeni ve 2. el konteyner bulabilirsiniz. Konteyner ile ilgili her konuda bilgi sahibi olabilmeniz için bu siteler size gerekli olan bilgileri verecektir. Bunun haricinde al, sat türü sitelerde de bu ilanları görebilirsiniz. Her çeşit konteyner çeşidine bu sitelerde rastlamanız mümkündür. Ev konteyneri, ofis konteyneri, wc ve banyo konteynerleri, şantiye konteynerleri alıcı beklemektedir. Bu konuda ihtiyacınız olan her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte 2. el yük konteyner ev konteynerleri kısmında çok çeşidin olduğu muhakkaktır. 1+1 ve 2+1 konteynerler alıcılara kendilerini beğendirmeye çalışırlar. İstenirse ev konteynerleri çok lüks de yapılabilir. Bununla birlikte sadece yatıp, kalkma ihtiyacına binaen yapılan konteynerler de vardır. Aslında yük konteynerleri de ev, şantiye, wc ve banyo konteynerlerine çevrilebilir. Kalmak istediğiniz yere konteyneri yerleştirdikten sonra yapmanız gereken bir kapı ve istiyorsanız aydınlık olması için pencere taktırmanız 2. el yük konteyner istediğiniz tür konteynere çevirebilir. Bu tür konteynerler genellikle yük konteynerlerinin eskimesi sonucu elden geçirilerek ve eklemeler yaparak dönüştürüldüğü konteynerlerdir. Bu nedenle 2. el yük konteyner olarak bunlardan bahsetmek doğru olacaktır.

Sadece 2. El Konteynerler Mi Diğer Konteyner Türlerine Çevrilir?

Buna net cevap vermek gerekirse tek kelime ile hayır denilebilir. 2. el yük konteyner dışında başka biçimde kullanılan konteynerler de istediğiniz şekildeki konteynere çevrilebilir. Hatta bu işi meslek edinmiş firmalar istediğiniz türde yeni konteyner yapabilirler. Bu firmalar sipariş üzerine istediğiniz gibi konteyner üretebilecekleri gibi, ev, ofis, wc, banyo konteynerlerini üreterek satışa sunabilirler. Bu sayede istediğiniz ölçüde, istediğiniz konforda konteynerinize sahip olabilirsiniz. Ayrıca 2. el konteyner istediğiniz her türlü konteyner yapma şansına da sahipsiniz. Ancak yapacağınız masraf buna değer mi onu iyice etüt etmek gerekir. Yoksa işe başladığımızda istediğimiz model sıfır konteyneri alabileceğimiz fiyatın çok üstüne konteyneri yaptırabiliriz. Bunun için iyice araştırmadan konteyner tadilatına girmemek gerekir.

Sadece 2. El Yük Konteyner Mi Kiralıktır?

Elbette ki konteyner imal eden firmalar da kiralama usulüyle konteynerlerine Pazar ararlar. Ancak imalatçı oldukları için bunların da sıfır konteyner kiraladıklarını düşünmemek gerekir. Elbette ki onların da kiraya verdikleri konteynerler kullanılmış olarak 2. el konteyner olarak kendilerine dönecektir. Kiralanacak konteynerler imal edildikten, sonra ilk kiralandıklarında sıfır konteyner olarak geçerler. Daha sonra 2. el yük konteyner olarak anılırlar. çünkü bu konteynerler kullanılmış olurlar. Eğer biz de 2. el yük konteyner arıyorsak firmaların internet sitesinden veya al, sat türü sitelerden faydalanabiliriz. Bunun için google’a satılık veya kiralık konteyner yazmamız yeterli olur. Size bir sürü seçenek arasından muhakkak beğeninize uyacak konteyneri bulacaktır.

Hatta konteynerlerin başka bir sürü kullanım alanı da vardır. 2. el yük konteyner kullanılarak konteynerlere bir sürü kullanım alanları yaratılabilir. Hatta ısı yalıtımı yapılırsa bir ailenin rahatlıkla kalabileceği konteyner evler de yapılabilir. İsteğe göre 1 odalı ve 2 odalı yapılabilen ev konteynerlerin mutfağı istediğiniz gibi, odaları ve mobilyalarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Şantiyelerde ise genellikle işçilerin kalması için yapılan konteynerler genellikle 2. el yük konteyner kullanılarak yapılır. Bu konteynerlere fazla masraf yapmak gerekmez. İçine ranzaları koyduğunuzda size şantiye konteyneri yapılmış olur. WC ve banyo konteynerler için de durum böyledir. Tuvalet için klozet, banyo için duş kabini ve duş koyduğunuzda konteyner kullanmak istediğiniz durumu alır.

2. El yük konteyner piyasası da bulunmaktadır. Ancak yük konteyneri daha sıklıkla piyasada görülmektedir. Bunun nedeni ise ev, ofis ve bunun gibi konteynerlerin sabit yerlerde bulunması ve mobil konteynerlerin de özel üretim olması 2. el yük konteyner için ikinci eli daha cazip kılmaktadır. Nedenlerden birisi de yük konteynerin daha çok yıpranması ve elden çıkarılmasıdır. Ayrıca bu tür konteynerler başka işler ve yapılar için de düzenlenebileceğinden ikinci el satışları daha cazip hale gelmektedir.

2. El Yük Konteyner Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2. El yük konteyner almak için dikkat edilecek hususlara gelince, ihtiyacımızı hangi tür konteynerlerin gidereceğini iyi etüt etmemiz gerekmektedir. Bununla birlikte internette iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bunun için ikinci el siteleri mevcuttur. Buralara ilan veren konteyner firmalarının ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca internette şahıslarla ilişki kurmaktansa firmaların sitelerini incelemek daha doğru bir hareket olacaktır. Firmalar müşteri kaybetmemek amacıyla çok da müşterilerini aldatacak bir konuma kendilerini getirmek istemezler. Bununla birlikte şirketlerin elinde birden çok 2. El yük konteyner de olabilir. Hatta 2. El yük konteyner almak istiyorsak firmalarla da birebir görüşülebilir. Firmaların tecrübelerinden faydalanarak bu konuda daha fazla bilgi toplayabilirsiniz. Usman kişilere danışarak da ikinci el konteyner hakkında bilgi edinmek de, bu tür konteyner almak için başka bir yoldur. 2. El yük konteyner alırken de garanti koşulları oluşabilir. Ya konteynerin garantisi bitmemiştir ya da satın aldığınız firma size ikinci el de olsa alacağınız konteyner için de garanti verebilir. Hatta 2. el yük konteyner alacaksanız sözleşme de yapmanız menfaatinize olacaktır. En azından bir sorunla karşılaşacak olursanız aldığınız konteynerin o firmadan alındığını kanıtlayabilirsiniz. Alacağınız konteynerlerin taşınması işi de önemlidir. Bunları alırken mutlaka teslim adresine teslim edilip edilmeyeceğini de anlaşmanıza koyun. Ona göre pazarlık yapmakta yarar vardır.

Eğer 2. el yük konteyner almak istiyorsanız yapmanız gereken bu tür konteyner bulduğunuzda iyice incelemenizde yarar vardır. Kullanılmış konteyner hasarlı veya göremediğiniz yerlerinden yıpranmış olabilir. Bunların tamir edilmesi gerekebilir. önceden incelemeden alırsanız sonra size bu eksiklikler mali olarak yük yaratabilirler. Eğer firmalardan bu tür konteynerleri alırsanız hasarlı çıkma olasılığı daha da azalır. çünkü firmalar 2. el ISO yük konteyner satacaklarsa bu konteynerleri sıkı bir denetimden geçirirler ve eksikleri varsa tamamlarlar, tamire ihtiyaçları varsa tamir ederler. Firmalar bu işi yaptıkları için şahıslardan daha az masrafla konteynerleri tamir edebileceklerinden bunun kararını daha kolay alabilirler. Şahıslar ise kendileri tamir yapamayacakları için bu işten mümkün olduğunca kaçınmak isterler. Eğer gözle görülebiliyorsa ve satışa engel olacaksa ancak o zaman tamir cihetine gidebilirler.

Bütün bunlarla birlikte 2. el yük konteyner almak isteyenler bunları yük taşımada kullanmak için almayabilirler. çünkü yük konteynerleri değişik alanlarda da kullanılabilmektedir. İyi elden geçirilen ikinci el konteynerler wc konteyner, banyo konteyner, şantiyelerde kullanılan işçilerin kalabileceği yatakhane konteyner olarak da kullanılabilirler. Bununla birlikte bu konteynerler ev ve ofis, hatat biraz iyi düzenlenirse fasrika ve atölyelerin yapımında da kullanılabilirler. Mesela mobil konteynerleri bu işlerin yapımında kullanmak maliyetli olabilmesine rağmen, yük konteynerleri daha ucuz olacaklarından onların bu alanlarda kullanılması daha ucuz maliyet çıkaracağından tercih sebebi olabilir. Bütün bunlarla birlikte her işte olduğu gibi ikinci el konteyner almaya karar verdiyseniz yapabileceğiniz en güzel uzmanlardan yardım almaktır. Bununla birlikte kendini kanıtlamış bu işi yapan güvenilir firmalardan da bilgi alınabilir.

20 FT ISO Yük Konteyner

20 Ft iso yük konteyner uluslararası taşımacılıkta kullanılan konteyner modelleridir. 20 Ft ise konteynerin hacmini ve ebatlarını belirtmektedir. Standart Ölçülerde olan bu konteynerler çelik veya alüminyumdan imal edilirler. Çeliğin daha ağır olmasından dolayı yük kapasitesi biraz daha düşük olmaktadır. 20 Ft yük konteynerlerinin iç ölçüleri şu değerlerde olmaktadır; uzunluk 5,897 mm, genişlik 2,348 mm, yükseklik ise 2,390 mm uzunluğunda olmaktadır.

Ağırlık olarak ise maksimum 30,840 Kg yük alabilen 20 Ft iso yük konteyner iki adet kapı bulunmaktadır. Kapıların biri dışa doğru açılmaktadır. Her türlü güvenlik önlemi ile üretilen bu konteynerler su ve hava geçirmezler. İçerisinde olan tüm malzemeleri en yüksek güvenlik önlemleri ile korumakta ve güvenli sevkiyat gerçekleştirmektedir.

20 Dc Konteyner

20 Dc Konteyner modellerinin dört bir yanı kapalı sadece kapı bölümünün açılır olduğu konteyner tipleridir. Taşımacılık alanında kullanılan bu modeller her türlü hava şartına ve iklim Özelliklerine uyumlu olarak üretilmektedir. Çelikten veya alüminyum malzemeden üretilen bu modeller içerisinde taşınan malzemeyi her türlü olumsuzluktan korumaktadır. Kapıları kapandığında içeriye havanın bile girmesinin imkanı yoktur.

Bu konteyner modelleri ile yiyecek ve içecekten tekstil ürününe kadar her türlü malzeme taşınabilmektedir. 20 Dc konteyner, ISO yük konteyner modeli olup standart ölçüleri şöyle olmaktadır; 5,897 mm uzunluğunda, 2,348 mm genişliğinde, 2,390 mm yüksekliğinde olan bu tip konteynerler maksimum 30,480 Kg yük taşıma kapasitesine sahiptir. Yükleme hacmi ise 33,0 metre küp olmaktadır.

40 HC Konteyner

40 Hc iso yük konteyner daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip olan uzun ve geniş konteynerlerdir. Başındaki HC aslında İngilizce High Cube kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçede tam karşılığı olmayan bu kelime üst model ya da geniş küp anlamlarına gelmektedir. Özellikle gemi taşımacılığında ve uluslararası taşımacılıkta kullanılan bu modeller ile daha büyük transferler yapılmaktadır. Örneğin yurt dışından gelen arabalar ve motorlar bu konteynerler ile taşınmaktadır. 40 Hc iso yük konteyner standart ölçüleri şu şekilde olmaktadır. 12,03 mm uzunluğu, 5,66 metre genişliği, 2,695 mm ise yüksekliği bulunmaktadır. Bu tip konteynerler ile yapılacak maksimum taşıma yükü ise 32,500 Kg olmaktadır. Yükleme hacmi ise 76,0 metre küp değerinde olmaktadır.

75.3 m³ hacminde ve azami brüt ağırlığı 30,848 kg olan 40 HC konteynerların

Dış Ölçüleri:

Uzunluk: 12.192 m

Genişlik: 2.438 m

Yükseklik 2.896 m’ dır.

İç Ölçüleri:

Uzunluk: 12.000 m

Genişlik: 2.311 m

Yükseklik: 2.650 m ‘dir

Kapı açıklığı genişliği: 2280 m, yüksekliği ise 2650 m ‘dir.

2002´den bu yana 40 HC iso yük konteyner için maksimum brüt ağırlık 32,500 kg kapasitesindedir.

 40 HC ISO Yük Konteyner Kullanım Amaçları

Kullanım şekline, kullanım amaçlarına,  kullanılan malzemeye ve taşınacak olan ürünlerin özelliklerine göre farklı ölçülerde tasarlanmış çok çeşitli konteynerlar mevcuttur. Örneğin; sıvı ürünler için tasarlanmış tanklı konteynerler ve yükleme boşaltma tekniği açısından farklı olan üstü açık konteynerler olduğu gibi, bozulma ihtimali bulunan ürünler için soğutmalı konteynerlar bulunmaktadır. Bu konteynerlar genişliklerine, yüksekliklerine, taşıma kapasitelerine göre de sınıflandırılırlar.  Hem ürün kalitesinin korunması, hem güvenlik, hem konfor, hem maliyet, işçilik,   alternatif taşıma modelleri,  hem zaman; yük kapasitesi ve diğer farklı bütün faktörler göz özünde bulundurulduğunda konteynerlar tercih sebebidir. Uluslararası ticarette ve özellikle deniz yolu yük taşımacılığının %80 ‘inin konteynerlar aracılığıyla yapıldığını biliyoruz. Gıda ürünlerinden tutun da, dayanıklı tüketim mallarına, her türlü ham madde,  sanayi ekipmanlarından,  her türlü yedek parçalar,  tarımsal malzemeler,   inşaat malzemelerine, sağlık ürünlerinden; tehlikeli maddelere kadar uzanan çok geniş bir taşıma ağına sahip olan bu ekipman sistemi taşımacılık sektöründe hatrı sayılır bir paya sahiptir.

Bu ekipman türlerinden biri olarak 40 HC ISO yük konteyner,  diğerlerine nazaran daha hafif ama volümü yüksek malların taşınmasında kullanılır. Yükseklikleri standart 40 konteynerlara oranla 30 cm daha fazla olduğu için yükseklik değeri açısından daha fazla yer kaplayan malların taşınmasında tercih nedenidir.  Tıpkı diğer modellerinde olduğu gibi 40 HC konteyner farklı ulaşım kanallarıyla taşınabilir. Gerek kara yolu, gerek demir yolu, gerekse deniz yolu ulaşımları gibi. Alt kısımlarında, yere sabitlemek amacıyla kullanılan kilit sistemi sayesinde sayısı birden fazla olan konteynerleri de tek seferde ard arda ulaştırmak mümkündür. Ayrıca yedi kat üst üste gelecek şekilde de istiflenebilme özellikleri mevcuttur.  Bu da zaman ve maliyet tasarrufları açısından son derece önemlidir. Uluslar arası taşımacılık sözleşmeleriyle de garanti altına alınan bu sistemin parçalarından biri olarak 40 HC Konteynerler ikinci el temini ülkemizde de son derece mümkündür.

40 HC ISO yük konteyner da yüksek tonlarda çelik kullanıldığından yük taşıma işlevlerini tamamladıktan sonra geri dönüşümsel olarak değerlendirilebilirler. Özellikle sağlamlıkları açısından inşaat sektöründe tercih nedeni olabilir. Sadece inşaat sektörüyle sınırlı kalmayıp daha pek çok alanda yeniden kullanılabilirler, ancak geri dönüşüm maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda çeliğin eritilmesi işleminde çok fazla enerji kaynağı gerektirdiğinden ve bu kaynak kullanımı maliyeti artıracağından dolayı özellikle daha az geri dönüşüm maliyeti olan sektörlerde kullanılabilir. Kullanılmış konteynerlardan çok çeşitli binalar, insan ve hayvan barınakları, iş yerleri, askeri barakalar, sığınma merkezleri, depo alanları yapılabilir. Sağlam ve kullanışlı yapısı bu alanlarda kullanmak için çok elverişlidir. Dünya çapında farklı alanlarda kullanılmakta olan milyonlarca adet konteyner olduğu bilinmektedir. Bu Özelliği de göz Önünde bulundurulduğunda verimlilik derecesi çok iyi ve tercih oranları çok yüksektir. Diğer modellerine oranla 40 HC ISO yük koyterner sağladığı 30 cm lik fazla alan ise daha fazla hacimde ürün taşınması anlamına geldiğinden oldukça avantajlı ve bu ekipmanın Özellikle tercih edilme nedenlerinden yalnızca biridir.

High Cube ISO yük konteyner

40 high cube iso yük konteyner Özellikle çok ve büyük malzemelerin taşınmasında kullanılmaktadır. Uluslararası taşımacılıkta tercih edilen 40 high cube konteyner modelleri genişliği ve yüksekliği ile lojistik sektöründe en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Otomotiv sektöründeki taşımalarda kullanılan bu modeller çelik ve alüminyum malzemelerden imal edilmektedir.

Taşıdığı ürünlere zarar gelmemesi için her türlü güvenlik önleminin alındığı konteynerlerde ısı yalıtımı ve hava yalıtımı bulunmaktadır. Kapısının kapatılmasının ardından içeriye kesinlikle hava akışı girmemektedir. 40 high cube iso yük konteyner ölçüleri şu şekilde olmaktadır. 12,031 mm uzunluk, 2,348 mm genişlik, 2,695 mm yükseklik Ölçüleri bulanan bu model konteynerlerde maksimum 32,500 Kg yük taşınabilmektedir. Yükleme hacmi ise 76.0 metre küptür.

40 FT ISO Yük Konteyner

40 FT ISO yük konteyner gemi taşımacılığında ve tren yolu taşımacılığında kullanılan ve çok fazla miktarda yük taşıma kapasitesi olan konteyner modelleridir. Bu modellerde genellikle büyük kütlelere sahip eşyalar taşınmaktadır. Özellikle de araç sevkiyat için kullanılan ve modeller DRY konteyner ve HC konteyner olarak ikiye ayrılmaktadır.

Aralarında hiçbir ebat farkı bulunmayan bu modellerin taşıma kapasiteleri farklılık göstermektedir. Çünkü DRY konteynerler çelikten yapıldığı için daha ağır olmakta ve ağırlık kapasitesi çabuk dolmaktadır. Oysa HC konteynerler alüminyum malzemelerden yapıldığı için çeliğe nazaran daha hafif olmaktadır. 40 FT ISO yük konteyner Ölçüleri ise şöyledir. 12,08 mm uzunluğa sahip olan bu modellerde 2,43 mm genişlik ve 1,95 mm yükseklik bulunmaktadır.

Flat Rack Konteyner

Flat tack iso yük konteyner ağır yüklerin ve büyük yüklerin taşınmasında kullanılan üstü ve yanları açık olan konteyner modellerini oluşturmaktadır. Özellikle iş makineleri, tırlar ve yapılı haldeki çelik konstrüksiyon yapılar bu konteynerler ile taşınmaktadır. Flat konteyner 20 ve 40 ölçülerde bulunmaktadır.

Taşınacak olan malzemenin boyutlarına göre istenilen ölçüler seçilmektedir. Bu tür konteynerler açık olduğu için uluslararası taşımacılıkta kullanılmaz. Daha yakın mesafelerde kullanılmaktadır. Özellikle çelik malzemeden üretilen bu konteynerler sağlamlıkları ile her türlü demir ve iş makinesinin taşınmasına uygundur. Ölçüleri ise şu şekillerde olmaktadır. Genişlik 2.35 mm, yükseklik 2,35 mm, uzunluk ise 5,94 mm olmaktadır. Flat tack iso yük konteyner 30,140 KG yük taşıma kapasitesine sahiptir.

Open Top Konteyner (üstü açık)

Open top konteyner üstü açık olan konteyner modelleridir. Kapalı kasa konteynerlere kapı yüksekliğinden sığmayan ürünler bu tarz konteynerlerde taşınmaktadır. Yükleme ve boşaltması direkt olarak üsten yapılan bu konteynerlerde boru, çelik, demir gibi inşaat malzemeleri taşınmaktadır. Dışarı ile birebir temasta olduğu için gıda maddeleri veya elektronik ürünler bu konteynerler ile taşınmazlar.

Gemi taşımacılığında veya tren yolu taşımacılığında kullanılan bu konteyner modelleri çelikten yapılmış olup her türden büyüklükte malzemenin kolayca taşınmasını sağlamaktadır. Kolay yükleme ve boşaltma yapılan Open top konteyner her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Yükleme yapıldıktan sonra üst tarafı branda ile kapatılmakta ve hava şartlarından etkilenmeden sevkiyat gerçekleştirilmektedir. Open top iso yük konteyner 20’ ve 40’ değerlerindeki standart ölçülerinin yanı sıra isteğe göre farklı ebatlarda da üretilebilmektedir.

Klimalı ISO Yük Konteyner

Klimalı iso yük konteyner daha çok yaşam alanlarında kullanılan modellerde bulunmaktadır. Özellikle ofis ve ev için kullanılan bu modellerde harici klima takılarak satışa sunulan bu konteynerler çelik konstrüksiyonlardan üretilmiş olup uzun süre dayanıklılık gösteren ürünlerdir. Her türlü hava şartına ve muhalefetine karşı dirençli olan konteynerlerde ısı yalıtımı da bulunmaktadır. Sonradan yalıtım yapılmasına gerek olmayan klimalı iso yük konteyner sıcak hava ve soğuk hava geçişlerinin olmasının imkanı yoktur.

Her Ölçüde ve ebatta yapılan bu konteynerler değişik modellerde de yapılabilmektedir. Tek katlı olduğu gibi iki katlı da olabilirler. Siparişi verildikten sonra çok kısa bir sürede hazırlanan ve direkt olarak üretici firma tarafından istenilen bölgeye uygulanan bu konteynerler herhangi bir durumda de montesi yapılarak taşına da bilmektedir.

Sahra ISO Yük Konteyner

Sahra iso yük konteyner tıbbi amaçlı kullanılan konteyner modelleridir. Özellik de deprem, yangın ve savaş gibi durumlarda ilk müdahalelerin yapılması ve oksijen veriminin sağlanması için sahra konteyner kullanılmaktadır. Bu konteynerlerin iç bölümleri yüksek dezenfekte imkanına sahip iç kaplamalar ile üretilmektedir. İçerisinde her türlü tıbbi cihazın monte edilebileceği sahra konteyner standart ölçülerde olduğu gibi daha büyük olarak da üretilebilmektedir.

Sahra iso yük konteyner taşınabilir özelliklerde olmasından dolayı bina içinde gerekli oksijen yeri olmayan hastaneler de bu konteynerleri kullanmaktadır. Sadece sağlık yardımı amaçlı kullanılan sahra konteynerlerinde oksijen oranı % 90 altına düştüğünde otomatikman kendini güvene alır ve tüm kapılarını kapatır. Yeterli oksijen düzeyine ulaşıldıktan sonra eski haline kendiliğinden döner.