Yük Konteyner

Yük Konteyner

Yük konteyner, Aktim LTD. ŞTİ. olarak üretimini yaptığımız konteyner çeşitleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Fabrikamızdan uygun fiyatlarda dilediğiniz ”yük konteyner” satın alabilirsiniz.

Yük konteyner çeşitleri istenen her ebatta bulunabilmektedir. Kişinin isteğine göre standart ebatların dışında konteynerler de üretilebilmektedir. Yük konteyner taşınacak malzemenin şekline göre değişken özelliklere sahiptir. Soğuk hava deposu şeklinde, havalandırmalı ve yalıtımlı konteynerler bulunmaktadır. Dış yüzeyleri çelikten yapılan konteynerler içlerinde de kaliteli ürünler kullanılarak Avrupa standartları kalitesinde üretilmektedir. Konteynerler kapaklı ve kapalı kasa olduğu gibi üstü açık olarak üretilen modellerde de bulunmaktadır. üstü açık modellerde genellikle inşaat malzemeleri taşınmaktadır. En güvenli taşımacılık yük konteyner ile olmaktadır

Yük konteyner özellikle uluslararası taşımacılıklarda vazgeçilmez taşıma ürünleri olmaktadır. çünkü çok yüksek dayanıklılık sağlayan bu ürünler içerisindeki malzemeye de mükemmel koruma sağlamaktadır. Ağır çeliklerden üretilen ISO yük konteyner herhangi bir kaza veya başka bir durumda içindeki malzemeye zarar vermeden kaza riskinin en hafif şekilde atlatılmasını sağlamaktadır. Yük konteyner yangın korumalı olup, herhangi bir yanma durumunda ateşi söndürme özelliğine sahiptir. Hangi güçte alev olursa olsun hiçbir zarar görmez ve içindeki malzemelerin de zarar görmesini engeller. Konteyner istiflemeleri üst üste olduğu için tek alanda birden fazla konteyner yerleştirilerek her seferde normalden daha fazla taşıma yapılması imkanı vardır.

 

Uluslararası ve Yurtiçi taşımada kullanılan bir araçtır. Yük Konteynerlerinin birçok çeşidi vardır. Ayrıca ebatları değişiktir. 20 FT 40 FT yük konteyneri en önde gelen yük konteynerleridir. Ayrıca OT, RS, Tank, Rack Flat olarak muhtelif çeşitleri vardır. Yük Konteyner yüklerinizi taşımakta kullanılan bir araçtır.

Kara Deniz Hava taşımacılığında kullanılır. Uluslararası normlarda üretilir. Sıfır ve 2. el yük konteyner olarak piyasada mevcuttur. Her yük konteynerinin CSC plakaları mevcuttur. 1. Kalite Carbon Steel’ den üretilir. CW ve ISO belgelidir. Dünyanın her noktasına sıfır ve 2. el yük konteyneri ile çeşitli yükler gönderilir. Ayrıca dondurulmuş gıdalar, sebzeler, etler gibi gıdaları taşımak için -18, +18 sıcaklıkta tutabilecek yük konteynerleri kullanılır. Bunlara Reefer klimalı yük konteynerleri denir. Konteynerler yük taşımanın haricinde konut işyeri barınma için de kullanılır.çelikten ve alüminyumdan üretilenleri vardır.

Biz Aktim Konteyner olarak yük konteynerlerimizi Yurtdışından (çin) ve ABD’ den getirmekteyiz.İç ve dış piyasaya hem satıp hem kiralamaktayız. Yük konteynerleri uzun süre paslanmaya karşı dayanıklı oldukları için tercih sebebidir. Yurdumuzun muhtelif yerlerindeki depolarımızda çeşitli ebatlarda çeşitli yük konteynerlerimiz mevcuttur.

Bizler Aktim Konteyner olarak müşterilerimize her geçen gün daha iyi hizmet sunmaktayız. Onlar için özel konteynerler ürettirmekteyiz. Ayrıca sıfır ve 2. el yük konteynerlerimizi isteğe göre modifiye ettirmekteyiz. Müşteri memnuniyeti Aktim olarak çok önemlidir.

Ayrıca Yurt içi ve Uluslar arası alanda Lojistik hizmeti vermekteyiz.(Kara-Hava-Deniz)

Ticari Yük Konteyner

Taşınması gereken yüklerin daha güvenli transferlerinin sağlanması için ISO yük konteyner ürünlerinin kullanılması gerekmektedir. özellikle çok fazla miktardaki yüklerin uzun yol taşımalarında kullanılan konteynerlerin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. ISO yük konteynerlerinde kuru gıda, tekstil ürünleri, inşaat malzemeleri, tıbbi malzemeler, elektrik – elektronik ürünleri gibi çok geniş yelpazede ürün taşıması yapılmaktadır. Uygun ambalajlar ve düzgün bir istifleme yöntemi ile istenilen mesafedeki uzaklıklara ürünler taşınmaktadır. Yük konteynerleri daha çok gemi taşımacılığında, tren taşımacılığında ve kara yolu taşımacılığında kullanılmaktadır.

Yük Konteyner Sektöründe ISO Konteyner

Yük taşımacılığı yapılan bir ülke olarak yüklerin en güvenli şekilde alıcıların ellerine ulaştırılması ana hedef olmalıdır. özellikle de pek çok firma değerli ürünleri taşımaktadır ve ithalat ve ihracat işleri ile de uğraşan pek çok bilindik ya da bilinmedik ticari şirket bulunuyor. Peki, bu şirketler nasıl yük gönderimi yapıyor diye hiç düşündünüz mü? öncelikle ürünlerin güvenli bir şekilde alıcılara ulaştırılması büyük bir öneme sahiptir. çünkü insanlar hizmet aldıklarında ürünlerinin ellerine kaliteli ve güvenli bir şekilde ulaşmasını ister. Ama konu ithalat ve ihracatsa o zaman küçük kargo hizmetleri bu ürünleri yeterince hızlı bir şekilde götüremez. Bu nedenle de firmaların başka bir şekilde ürünlerini alıcılarına ulaştırması gerekiyor.

Yük taşımacılığı denildiğinde akla gelen ilk şey ISO Konteyner oluyor. çünkü bu konteynerler sayesinde her gün milyonlarca ürün taşınıyor ve insanlar bu konteynerler ile taşımacılığın güvenilir olduğundan da emin oluyor. Yapılması gereken şeyin konteynerleri tercih etmek ve bu konteynerler ile taşımacılık yapılmasını bilen firmalar çelikten yapılan yük konteynerlerini tercih ediyor. Peki, bu ISO Konteyner ne gibi özelliklere sahiptir?

Öncelikle bu konteynerler özel üretim ürünü olup dilediğiniz boyutlarda üretilebilmektedir. Yani ihtiyaç duyduğunuz kadarı ile sizlere hizmet verebiliyor. Her bir köşesi 96 ton taşıyabilen bu çelik konteynerler sayesinde dilediğiniz ürünü dilediğiniz gibi alıcılarına iletebiliyorsunuz.
Bu konteynerler hem hava hem kara hem deniz hem de demiryolu taşımacılığına uygun olduğu için her yönden avantajlıdır.
Aynı zamanda da bu konteynerler ile sadece katı yük değil aynı zamanda gaz ya da sıvı maddeler de taşıyabiliyorsunuz.
Havalandırma ve soğutma sistemi olan konteynerler sayesinde de ürünlerinizi muhafaza edebiliyor ve bozulmadan başka bir yere gönderimini gerçekleştirebiliyorsunuz.

ISO Yük Konteyner’ın Yük Taşımacılığında Önemi

Elbette ki pek çok profesyonel kişi yük taşımacılığı yaparken mutlaka ISO Konteyner firmaları ile iletişime geçiyor. özellikle de bu konteynerlerin hem sıfırının hem de ikinci elinin olması büyük bir avantajdır. Taşıyacağınız yere ya da taşıyacağınız malzemeye göre bu konteynerlerden yararlanabiliyorsunuz. Yük taşımacılığı yaparken özellikle de bu taşımacılık deniz aşırı yerlere yapılıyorsa o zaman malzemelerinizin ya da ürünlerinizin güvence altına alınması gerekiyor. çünkü deniz taşımacılığında denizin hava etkilerinden ürünleriniz oldukça etkileniyor. Ama ISO Konteyner sayesinde malzemeleriniz ya da ürünlerin güvenli bir şekilde taşınıyor çünkü bu konteynerler çelikten yapıldıkları için dış etkilerden etkilenmiyor. Hem yangına hem sıcağa hem de soğuğa karşı dirençli olan bu konteynerler sayesinde güvenli taşımacılık yapmak oldukça kolaydır.

ISO Konteyner sahibi değilseniz o zaman hemen taşımacılık için bu konteynerlere sahip olmalısınız. Bu konteynerlerin satışını yapan pek çok firma var ve bu firmalar da kaliteli ürünleri sizler ile buluşturuyor. Bu nedenle de bu firmalar arasında da bir çekişme olduğu doğrudur. Eğer sizler de bu çekişme arasında kaldıysanız o zaman seçeceğiniz firmanın özelliklerini iyi araştırmalısınız. Bir kere ISO Konteyner satışı yapan bir firmanın garanti kapsamında olan ürünleri sattığına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda da sizlere her zaman taşıma, onarım gibi konularda da yardımcı olmaları gerekiyor. Sizlerin istediği ölçülerde de özel üretim yapılması gerekiyor. Her zaman müşteri odaklı çalışan firmaları tercih etmelisiniz. çünkü konteynerlerin çoğu ömürlük ürünlerdir. Yani bir kez aldığınız zaman sizleri çok uzun süre idare edecektir. Bu nedenle de alırken fiyatlarını kontrol etmeli ve en iyi şekilde bu ürünlerden yararlanabilmelisiniz. Oluşabilecek herhangi bir sorunda da bu ürünlerin bakımını yapacak bir ekip olmalıdır.

Yük Konteyner ve Yük Taşımacılığı

Bu tür konteynerler ISO yük konteyner ve ticari yük konteyner olarak iki şekilde anılırlar. Bu tür konteynerler uluslar arası ve şehirlerarası taşımacılıkta kullanılırlar. ISO yük konteyner olarak birçok çeşide sahiptir. Bununla birlikte birçok ebatlarda üretilmelerine rağmen en çok rağbet edilen ebatta olanlar 20 ve 40 feet ISO yük konteyner çeşitleridir. Ayrıca bir çok çeşidi de bulunan ISO yük konteyner için OT, RS, tank Rack Flat gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Kara taşımacılığı yanında, deniz ve hava taşımacılığında da yoğunlukla kullanılırlar. ISO yük konteyner uluslar arası standartlarda üretilmelidir. Bunun dışına çıkılırsa gümrüklerde büyük sorunlarla karşılaşılabilinir. İmal edilerek piyasaya sürülen konteynerler bulunmasına rağmen, daha önce üretilmiş, ya sahibi tarafından kendi konteynerlerini yenilemek için satılması, ya da ihtiyacı kalmadığı için satılması da ikinci el konteyner piyasasının da oluşmasına neden olmuştur. Her ISO yük konteyner CSC plakalası olması gerekmektedir.

ISO Yük Konteynerler Hangi Malzemelerden İmal Edilir?

ISO yük konteyner olarak dış yüzeyleri çelikten yapılır. Konteynerlerin içlerinde de kaliteli ürünler kullanılmalıdır. ISO yük konteyner malzeme olarak da Avrupa standartlarında üretilir.İskeleti çelikten imal edilmektedir. Bunun nedeni de dış etkilere, darbelere, sarsıntılara çeliğin daha dayanıklı olmasındandır. çelikten üretilen yük konteyneri oldukça sağlam olur. ISO yük konteyner yüklerin bir yerden bir yere nakliyesinde dağılmasını, çeşitli darbelerden koruyan taşıma aracıdır. Genellikle tırlar, demiryolları gibi kara taşımacılığında, gemiler eliyle deniz taşımacılığında ve uçaklar ile de hava taşımacılında konteyner kullanılır. Konteynerin her biri yüz tona yakın bir yükü taşıyabilecek özelliklerde yapılır. Bununla birlikte taşıyacakları yük çeşidine göre de konteynerler çeşitli şekillerde üretilebilirler.

Dondurulmuş gıda ve besinlerin taşınmasında özel üretim soğutma sistemi olan veya üstü açık konteynerler kullanılırken, katı malzemeler ve bozulma olasılığı olmayan malzemeler için normal konteyner imal edilebilir. İskeleti çelikten olan konteynerlerin etrafını kaplayan malzemeler çeşitli malzemelerden yapılabileceği gibi kontra plaktan da yapılabilir. ISO yük konteyner iskeleti çelikten yapıldığı için maliyeti de ucuza gelmektedir. Yük konteyner modelleri yapıldığı malzemeler dolayısıyla hafif de olmalıdır. Zaten yük taşımasında kullanacakları için ağır olmaları taşıma maliyetini artırabilecektir. Bununla beraber yük konteyner ile her türlü yük taşınabilmektedir. Klimalı konteynerler ise bozulabilecek gıdalar taşımak için imal edilirler. Gerçi elektronik malzemelerin korunduğu ve konteyner içinde çalıştığı şartlarda, bu tür konteynerlere de klima sistemi yapılabilir.

Yük Konteyner Malzeme Kalitesi Nasıl ve Nelere Dikkat Ediliyor?

Bununla birlikte konteyner üreten firmalar isteğe bağlı konteynerler de yapmaktadırlar. Bunlar yük konteynerleri de olmaktadır. Firmalar müşterilerini kaybetmemek için müşterilerinin özel isteklerine cevap verebilecekleri gibi müşterilerin özel istekleri çerçevesinde kendi ürettikleri yük konteyner için eklentiler yapabilirler. Firmalar özel üretim konteyner ürettikleri gibi belli standartlarda yapılan konteynerler dışında firmalar müşterilerinin isteklerine göre daha büyük konteyner de üretebilirler.

Yük konteynerleri taşıma işinde kullanılamayacak duruma geldiklerinde taşıma firmaları bunları elden çıkarmak da isteyebilirler. Bu durumda ikinci el pazarı da bulunmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte yük konteyner dış boyaları da isteğe göre değişebilir. Genellikle açık renklerde üretilen bu tür konteynerler istenirse değişik renklerde de imal edilebilirler. Bununla ilgili bir kısıtlama da bulunmamaktadır ancak gece görünmeleri daha kolay olduğu için açık renkler tercih edilir. Koyu renklerin gece görünmesinin zor olması koyu renklerin tercih edilmesini önler. Eğer ISO yük konteyner almak istiyorsanız firmaların internet sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu siteler kendileri ve işleri hakkında her türlü bilgiyi sitelerinde bulundurmaya çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir